azalut

może próbował wyjeść twój ostatni obiad z klawiatury? :)

Manna5

To Pascal? Myślałem że już wyszedł z powszechnego użycia.

cerrato

I to jest właśnie piękne w Pascalu - pisać może praktycznie każdy :D

PinkLion

for -> if -> if -> if ... ze tez Ci nie wstyd.

iksde

@PinkLion: drugi programista Pascala zlapal koronawirusa, wiec i tak nikt mu CR nie zrobi :)

Tomek Pycia

@cerrato: czyli na rynku trzeba konkurować nie tylko z absolwentami boot campów, ale też z psami. A co z kotami i wiewiórkami ?

cerrato

koty i wiewiórki to w Pyhonie klepią... znaczy skubią.

somedev

@Manna5: jak kupilem pierwsza książkę do Delphi 7, wieczorem w dzwoniłem sie do sieci i pobrałem najnowsze wiadomości z usenetu to okazało się ze Delphi jest wolne, zabuggowane i umiera i juz pracy w tym nie ma.... dwie dekady pozniej - nadal mówi się że Delphi zabuggowany, niby pracy nie ma i umiera. Może nie widać ofert jak dla C# ale nie znam bezrobotnego Delphi owca. Z drugiej strony wiem, że kod Delphi zarabia w Polsce setki milionów dla swoich twórców i użytkowników.

furious programming

Delphi czy inne Pascale jak Free Pascal nie umrą nigdy, bo nigdy nie umrą komputery desktopowe i serwery. A jak będą miały umrzeć to się kompilatory dostosuje do nowych środowisk.

Pascal zawsze będzie gdzieś na ciemnej podłodze dewelopmentu i jak ten karaluch będzie walczył po kątach o resztki ze stołu. Świetlaną przyszłość widzę. :]

marcio

@woolfik: ciesz sie ze ci lapka nie zjadl, eh tak ogolnie jak dobrze miec pupila tym bardziej tak mlodego na pewno dotrzymuje ci towarzystwa tymbardziej w dziesiejszych czasach sam mam 2 psiaki i gdyby nie oni to nuda ! pozdro

jarekr000000

6-miesięczny owczarek niemiecki - na razie słabo mu idzie, ale niech się nie zraża, początki są trudne.

cerrato

@marcio: niektórzy w tym celu hodują dzieci. Znaczy - wydaje im się, że z dzieciakami będzie lepiej. A potem, jak sobie uświadamiają, jaka jest rzeczywistość - to już jest za późno ;)

marcio

@cerrato: no nie wiem jak bede mial dzieci to bede mogl ci powiedziec jak to jest ;)

Tomek Pycia

tylko z dzieckiem jest nadzieje, że kiedyś przestanie wypróżniać się w pokoju.

marcio

@Tomek Pycia: no nie wiem moj dorosly pied potrafi trzymac ~30h jesli jest taka potrzeba oczywiscie zadko kiedy ale jesli jest taka sytuacja to jest lepiej niz w wojsku inna gadka z suka ktora ma ~1 rok :D

somedev

@PerlMonk: poziom tego mema nie pozwala na dalszą dyskusje wiec spuszczę kurtynę milczenia co będzie dla Ciebie najlaskawsze.

PerlMonk

@somedev: Ładnie opisałeś marzenia o Pascalu, ale historia jest tak nieprawdopodobna, że musiałem ratować się memem.

somedev

Najczęściej głupie śmieszni robią ignorancji, którzy nie mają pojęcia o rynku. Ile lat i ile systemów robiles/utrzymywales/wdrażaleś w Delphi? Ja ratunku nie potrzebuje po prostu żal mi Ciebie - ale tak szczerze, bo masz bardzo zawężone spojrzenie. Życzę żebyś nabrał pokory i umiejętności badania i oceny rynku zanim się na swej ignorancji przejdziesz.

PerlMonk

Fajnie, że się dużo nauczyłeś. Jeśli do tego nabierzesz dystansu do siebie, nie będziesz musiał się denerwować przy każdym obrazku.

somekind

@Tomek Pycia: mój kot nie pisze kodu, ale często robi mi kot review jak programuję.

Tomek Pycia

@somekind: muszę się iść napic po tym dowcipie:)

somekind

To nie dowcip, to rzeczywistość. Gdzieś mam nawet zdjęcia.

Miang

moje szczury się uczą PHP a zaraz i coś na forum będą pisać <Ŧt6aaaaaaa

litrmleka

Masz nauczkę, ja zawsze usypiam i zamykam laptopa jak od niego odchodzę (pomijając, że kiedyś w pewnym europejskim kraju chcieli mi pogrzebać w laptopie jak wyszedłem do toalety na spotkaniu) - moja córcia zawsze się pyta, który guzik może nacisnąć i nie zawsze czeka na odpowiedź, a potrafi usunąć wszystkie zdjęcia z telefonu podczas oglądania bajki na youtubie :D poza tym wydaje mi się, że piesek znalazł Ci błąd i chciał napisać "error", ale mu przeszkodziłeś :D

PerlMonk

@lambdadziara: Jest wykonywany przez kąkuter. :P

bootcamp_z_czarnej_listy

Czy twój owczarek też chce 5k i wypisuje posty na forum o tym że nie da się znaleźć pracy jako dev i wymagania z kosmosu?

woolfik

@lambdadziara: ogólnie ten fragment odbiera dane z zewnętrznego urządzenia po sockecie. Natomiast odpowiadając na zaczepkę @PinkLion niestety urządzeń w sieci jest kilkanaście, mają różne protokoły ale niestety podobne kanały kounikacji stąd taki "nieco" zaifowany kod. To jest póki co wersja początkowa aby sprawdzić czy da się to ubrać w jeden cały system. Później będzie rok na optymalizację ;) Co do wynagrodzenia dla psa ... no cóż zamiast 5k dostał warzywka zamiast suchej karmy ;). Ogólnie to jest Delphi XE5 bo czystego pascala to już faktycznie się chyba nie używa. Nawet lazarus ma nieco bardziej "rozbudowaną" składnię niż czysty pascal. Czy delphi/pascal umiera - słyszę to od lat i od lat zarabiam coraz to więcej i więcej ... w obecnej firmie to aż mi się głupio zrobiło gdy zgodzili się bez gadania na moje warunki ... tak tak to jest ten moment gdy na żarty o 2 programistach delphi i koronawirusie pokazuję wypłatę i żartownisie przestają się uśmiechać :D ;)

cerrato

@woolfik: widzisz - a u mnie właśnie śmiechy się zaczynają, gdy pokażę wyciąg z konta ;)

wloochacz

@cerrato: z kodowania w Pascal/Delphi się utrzymujesz? A jeśli tak, to czy o jakieś bazy danych się również ocierasz?

wloochacz

Ale wiesz @cerrato że dostajemy powiadomienia? :P

cerrato

Wiem - to raczej była uwaga dla reszty społeczeństwa, która może czekać w ogromnym napięciu na moją odpowiedź. Ludzie porzucili pracę zdalną i teraz siedzą na 4P i wciskają F5 z niecierpliwością ;)

wloochacz

Aaaa.... skoro tak, to ok ;-)

PerlMonk

teraz siedzą na 4P i wciskają F5 z niecierpliwością - muszę spojrzeć czy jakieś muzykalne myszy mi tu nie łażą i nie patrzą w monitor.

Pipes

A przecież można ściągnąć dodatek do chrome'a, by się samo odświeżało ^_^

Tomek Pycia

Ale wtedy 90 % będzie juz całkiem bezużyteczna.

anckor

To niezłym brudasem musisz być jak kąpiel bierzesz co kilka dni.

kate87

@Tomek Pycia: nie wiem dlaczego ale skojarzył mi się ten obrazek... https://images.app.goo.gl/aY5VwTdcBYJJKqZDA