los_pejos
dziś, 20:25

Wreszcie jakaś dobra wiadomość w tych trudnych czasach, coś co wpłynie na nasze zdrowie i jakość życia - tryb ciemny na stackoverflow.

WeiXiao

fajny ten format obrazka, taki niewspierany przez 4p :P

los_pejos

@WeiXiao: auć, na miniaturze działało. W każdym razie, koń jaki jest, każdy widzi ;)

scibi92
dziś, 19:14

Jezu co ja zobaczyłem...
W Javie jest pewna biblioteka o nazwie Jsoup do parsowania HTMLa. Zawiera ona taką klase jak Elements , jak łatwo się domyślec to mają być elementy ze strony WWW (np. wszystkie linki). Co mnie zabolało? Otóż to::

public class Elements extends ArrayList<Element>

Autorzy chyba nie czytali książki "Effective Java", a zwłaszcza działu o dziedziczeniu...

Burdzi0
dziś, 18:30

I jak tu nie uwielbiać wykładów na PWr? :D

czysteskarpety

Przecież to oczywiste, że łatwiej złamać człowieka niż hasło, zresztą większość błędów to "błędy pilota" pamiętam jak jakiś znany haker wpadł, bo rozluźniony siedząc w kawiarni uśpił lapka, a nie wyłączył, zgarnęli go w tym momencie i po bólu.

Tomek Pycia
dziś, 18:01

Wszyscy gadają co zrobić z wolnym czasem na kwarantannie, a ja nie wiem które zadanie mam zrobić najpierw, a które mogę trochę później. Pewnie dobrze, że mam co robić, ale drażni, mnie to gadanie czego to ludzi nie robią z tym wolnym czasem.

WeiXiao
dziś, 02:37

Infrastruktura IT vs Corona

M¥₡ro$$o£t Azur€:

What have you observed over the last week?
In response to health authorities emphasizing the importance of social distancing, we’ve seen usage increases in services that support these scenarios—including Microsoft Teams, Windows Virtual Desktop, and Power BI.

  • We have seen a 775 percent increase of our cloud services in regions that have enforced social distancing or shelter in place orders.

  • We have seen a very significant spike in Teams usage, and now have more than 44 million daily users. Those users generated over 900 million meeting and calling minutes on Teams daily in a single week. You can read more about Teams data here.

  • Windows Virtual Desktop usage has grown more than 3x.

  • Government use of public Power BI to share COVID-19 dashboards with citizens has surged by 42 percent in a week.

src: Update on Microsoft cloud services continuity

czysteskarpety

@thock I co by się wtedy stało? Ja bym sobie wtedy na szczupaka pojechał, sezon niby od 30 kwietnia, ale kto w obecnej sytuacji będzie sprawdzał.

Manna5
2020-03-28 19:34

Moja przeglądarka HTML i Internetu - Arnolda 1.1
Prezentuję moją własną przeglądarkę HTML i internetową. Na razie jest bardzo marna, bo to dopiero początek. Strona pobierania ta sama - http://manna5.opx.pl/arnolda.html .
Testowa strona przystosowana dla Arnoldy 1.1 (przeniesiona): http://condescending-babbage-21b1e0.netlify.com/
Trwają prace nad wersją 1.2, a ArnoldaScript (jego obsługa pojawi się w wersji 3.2) można już wypróbować na http://manna5.opx.pl/arnolda/tryscript.html .

Spine

A czemu ograniczasz się do HTML? Zrób porządną przeglądarkę, która wprowadza nowy dobrze zaprojektowany standard pisania stron internetowych!

Manna5

Jak obsłużę 20 różnych tagów HTML to zastanowię się co dalej.