Strona WWW na VPS

0

Witam,
Od zawsze chciałem mieć własną stronę internetową. Teraz mam już dobry pomysł i czas przejść do działania :D HTML i linuxa ogarnaim PHP, MySQL, nginx, CMS mniej ale od czego jest internet :) Stronę chciałbym postawić na VPS'sie, na początek takim najtańszym :D Już znalazłem całkiem fajny za 10zl/msc. Link: https://sldc.eu/serwery-vps Co o tym sadzicie? Prostą stronę na 100% uciagnie i czy bardziej się opłaca 50gb HDD czy 25gb SSD? A i jaką wersje Linuxa polecacie? Myślałem o Ubuntu 15.10 64bit, aktualnie używane kaliego na PC :D No i teraz jeszcze główny problem? Proszę wyjasnijcie mi teoretycznie co dzięki temu VPS będę mógł zrobić/mieć? Rozumiem że adres mojej strony będzie adresem IP, ale ipv4 czy 6? Jak mam skonfigurować tego Linuxa pod stronę WWW? Dajcie mi teorię o to was proszę, wyjasnijcie mi jak to działa :D Jak to zrobić to już na internecie znajdę, ale jak chcecie też w tym pomóc to bardzo proszę.

Z góry dzięki :D
Pozdrawiam

0

Tzw. serwery na węgiel, podobno działać działają, ale nie wiem czy należałoby od tego oczekiwać wielkiej wydajności ;) Na początek wystarczy.

Lepiej SSD, chyba, że koniecznie potrzebujesz na dzień dobry więcej niż 25GB? (ale dopóki to nie jest strona dotycząca treści wygenerowanej przez użytkowników to na lata ci wystarczy)

Ubuntu chyba ok, ja zawsze na Debianie stawiam, ale Ubuntu bazuje na Debianie IIRC.

Adresy zapewne dostaniesz dwa, v4 i v6. Poczytaj ofertę, albo zapytaj supportu.

"Installing LAMP on Ubuntu" w Google i będziesz miał rady jak zainstalować i skonfigurować serwer www (na apachu, ale wpisz sobie inne hasło i znajdziesz i nginxa).

Coś jeszcze potrzebujesz?

0

Wielkie dzięki :D
Tak będę mial dowolną liczbe ipv6 i jeden ipv4. Teraz jeszcze mam pytanie, nie mam własnej domeny więc adres mojej strony to ort! ip np 123.123.123 zamiast np www.4programers.net :D i ten adres ip to będzie ten ipv6 czy ipv4 czy jeszcze coś innego? Mam jeszcze możliwość dokupienia adresów ipv4 :)

0

No przecież sam mówiłeś, że dostaniesz dowolną liczbę v6 i jeden v4, to o co pytasz? Twoja strona będzie dostępna pod każdym z nich, chyba, że skonfigurujesz serwer inaczej.

0

Jeszcze raz dzięki ;)
Już wszystko ogarnąłem, temat do zamknięcia :D

0

Nie bardzo rozumiem w jakim celu chcesz płacić za vpsa pod prostą stronę. Pod coś takiego to się kupuje konto dzielone, a i tak nie wykorzystasz wszystkich parametrów tego dzielonego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0