W Idle od Pythona 3.7.9 i prawdopodobnie nowszych jest możliwość włączenia numerowania wierszy

0

W Options>Configure Idle> General>Show line numbers in new window
jest możliwość włączenia numerowania wierszy. Ucieszył mnie ten fakt szczególnie, bo ten prosty edytor teraz spełnia moje wymagania (bez potrzeby dokupywania licencji na edytor)
Trzeba po raz drugi uruchomić edytor aby numerowanie zadziałało.

0

Jest jakiś problem, czy tak tylko podajesz info?

0

Problemu nie ma - wiele osób o tym nie wie tak jak ja nie wiedziałem (aż do dzisiaj) - informuję tylko wszystkich. Wcześniej w Idle nie dało się wybrać numerowania dopiero w wersji 3.7.x ją wprowadzono

1
Czysty kod napisał(a):

Ucieszył mnie ten fakt szczególnie, bo ten prosty edytor teraz spełnia moje wymagania (bez potrzeby dokupywania licencji na edytor)

Są inne proste darmowe edytory, które to (numerację wierszy) oferują -- jak kate, kwrite czy tez (dedykowany do Pythona i niezły jako proste Pythonowe IDE) spyder...

0

Próbowałem kilka (teraz nie pamiętam jakie) i nie wszystkie oferowały automatyczne wcięcia po wpisaniu słowa kluczowego i entera - co dla mnie dyskfalifikuje IDE - Idle jest sprzęgnięty z Pythonem i nie trzeba nic instalować, a instalacja niektórych Ide np. code blocks częstowała w którejś z późnych wersji keyloggerem - więc ja z darmowych wolę nie korzystać

0

@Czysty kod: Wszystkie wymienione przeze mnie wcześniej (i wiele innych) robi automatyczne wcięcia w Pythonie (a niektóre z nich także w innych językach odpowiednio).

A ten keylogger to dlatego, że nie instalowałeś z oficjalnej strony tylko pewnie jakieś http://złeprogramy.pl albo coś... :)

0

Otóż z oficjalnej strony był keylogger - przypuszczam, że dlatego że pewnie w składzie tworców Chińczycy lub Rosjanie

0
Czysty kod napisał(a):

Otóż z oficjalnej strony był keylogger - a to dlatego że pewnie w składzie tworców Chińczycy lub Rosjanie

Ale jakieś linki czy coś??? Bo jakoś trudno mi uwierzyć? I oczywiście mówimy o wersji stabilnej?

0

Była to chyba wersja listopadowa z 2018 lub 2019 - nie pamiętam dokładnie może z 2017, ale z oficjalnej strony. Eset wykrył.

0

To byłaby niezła afera -- a Internet o tym milczy...?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0