Jaki VPS? i czy VPS

0

Witam,
Mam programik w php który pobiera dane poprzez API co sekundę. Działa na około 3000 zmiennych, wykonuje około 2500 porównań z prostymi warunkami arytmetycznymi i 13000 przypisań do zmiennej a wyniki wyświetla na stronie. Szukam odpowiedniego VPS na którym postawie serwer xampp. Czy VPS do takich obliczeń będzie odpowiedni czy raczej serwer dedykowany? Zależy mi na stabilizacji. Jakie parametry powinien posiadać serwer i w jakiej firmie najlepiej wykupić?

1

xampp jest windowsowy, vps pod php stawia się na linuxe, więc stawiasz czystego apache, php i mysql jeśli potrzebujesz. Generalnie wszystko zależy jakie to obliczenia ile ramu używają i ile procka potrzebują.

1

Sadzac po przedstawionych rozwazaniach lepiej wziac hosting. Vps zwykle dostaje sie pusty i bedziesz musial skonfigurowac rzeczy, ktore tam masz skonfigurowane, a prpzedstawione rozwazania swiadcza, ze nie masz z tym expa. Sprawdź uzycie cpu lokalnie i bedziesz wiedzial, ile mocy potrzebujesz.

1

Szacun za dokładne policzenie wszystkich operacji, ale niestety na tej podstawie nie da się nic powiedzieć. Najlepiej odpal aplikację lokalnie (o ile to możliwe) i obserwuj zużycie zasobów - stawiam że będzie nikłe i dowolny VPS się nada. OVH jest spoko, można też przycebulić na free tierze w AWS albo GCP.

0

DigitalOcean

1

Wybiorę jednak VPS i zobaczę. Chce na okres miesiąca na okres testów. Na początku zastanawiałem się nad nazwa.pl ale ma średnie opinie. Zastanawiam się nad kimsufi, hitme, OVH. Co polecacie?

0

Hekko jest fajny, aczkolwiek nie należy do najtańszych. Sam mam i mogę polecić.

1

Ja polecam kimsufi, tanie i niezawodne.

0

Odświeżam wątek

Ja mam inny problem mam hosting na mydevil.pl i teraz wieczorami czasami wolno chodzi mam aplikację internetową z której ja tylko korzystam i teraz się zastanawiałem na ohv

Ale do końca nie wiem czy hosting czy vps bo vps to trzeba się samemu troszczyć o zabezpieczenie

Ale jeszcze w vps jest możliwość wyboru (Virtualmin, Vestacp, OpenVPN ) tylko nie wiem co dają te aplikacje

0

@pol90: najpierw może napisz, do czego ten serwer jest Ci potrzebny.

Jeśli do prostego hostowania kilku stronek, bez żadnych udziwnień itp, to współdzielony będzie wygodniejszy, bo dostajesz gotowy i działający produkt, z którego możesz po prostu korzystać, a wszystkie kwestie techniczne (backupy, aktualizacje, zabezpieczenia, konfiguracja itp.) pozostają po stronie dostawcy. Minusem jest to, że dzielisz się adresem IP z kilku(nastoma/dziesięcioma) innymi stronami, więc jeśli ktoś z nich zacznie robić gnój, to możesz za niewinność trafić na jakieś listy spamowe/blacklisty zagrożeń. Kolejny plus - dostajesz od razu jakiś system do zarządzania w stylu DirectAdmina, więc łatwiej się czymś takim zarządza (ale też w przypadku bardziej skomplikowanych wymagań, może być Ci ciężko dopasować całość do swoich potrzeb).

W przypadku bardziej zaawansowanych potrzeb (np. stawianie serwera NextCloud - napisałem, bo akurat ostatnio z tym walczyłem) to współdzielony będzie zbyt ograniczony. Wtedy lepszy jest VPS, ale jak słusznie napisałeś - dostajesz "gołą" maszynę, na której musisz sobie postawić usługi, potem je postawiać i zabezpieczyć. Masz znacznie większą elastyczność, ale kosztem własnej pracy oraz wiedzy. I odpowiedzialność za wszystko spada na Ciebie - jak sobie zrobisz, tak będziesz miał.

Odnośnie OVH - mogę śmiało polecić. Na razie mam u nich kilka VPS'ów i bardzo mi się podoba ta firma, póki co nie mam się o co przyczepić, migruję kolejne swoje serwery właśnie do nich.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0