Symfony - bundle czy nie?

0

Takie pytanie nasunęło mi się podczas tworzenia nowej aplikacji: robić ją w formie bundle czy też nie? W sensie katalog src/AppBundle/ itd, czy po prostu cały kod w src/?
Jeśli w formie bundla to gdzie trzymać widoki i config? Jest folder resources w bundlu i tam są widoki i config, ale domyślnie tworzą się one w katalogu app/. Zerkałem do dokumentacji, ta poleca właśnie drugą opcję, w app: https://symfony.com/doc/curre[...]lates.html#template-locations

I już teraz sam nie wiem. Z pewnością nie będę chciał niczego z mojej aplikacji wydzielać, to będzie jedna całość, więc teoretycznie chyba bundle jest niepotrzebny?
Jak wy robicie? Jak jest bardziej poprawnie, sensownie? Bo skoro działa i tak i tak, to podejrzewam, że nie ma jednej opcji która jest najlepsza.

0

tutaj masz przydatnego linka: https://symfony.com/pdf/Symfony_best_practices_3.3.pdf

Generalnie powinieneś mieć AppBundle i tam Twoja aplikacja powinna łączyć się z frameworkiem. Kod odpowiedzialny za logikę biznesową możesz sobie jak najbardziej wydzielić do src/TwojNamespace. Pytanie co tam piszesz, jak nie jest to nic dużego to może nie ma co kombinować.

Przykladowy projekt z zastosowaniem dobrych praktyk: https://github.com/norzechowicz/mydrinks

0

@gaUa69 dzięki, przejrzałem.
Jednak na pierwszy rzut oka w sprawie widoków widzę to samo co w dokumentacji:

Traditionally, Symfony developers stored the application templates in the Resources/views/
directory of each bundle. Then they used the Twig namespaced path to refer to them (e.g. @AcmeDemo/
Default/index.html.twig).
But for the templates used in your application, it's much more convenient to store them in the app/
Resources/views/ directory.

Czyli tu wskazują na app. Do tej pory zawsze dawałem widoki w Resources w AppBundle. Podobnie routing czy serwisy. Ale trafiłem na info aby dawać jednak w app i zacząłem się zastanawiać, stąd to pytanie

0

Jak dla mnie to nie ma większego znaczenia gdzie będziesz je trzymał, daj je tam gdzie Ci wygodniej i trzymaj się tego. Ważne żeby widok był ładnie odseparowany od reszty warstw ;). Swoją drogą teraz rzadko kiedy używa się templatek, przynajmniej z mojego doświadczenia, front to zazwyczaj oddzielna aplikacjia korzystająca z API.

Ja osobiście dał bym je do app, łatwiej się do nich odwołasz. AppBundle to i tak nie jest taki prawdziwy bundle i nie będzie uniwersalny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0