500 zl za pomoc w otwarciu plikow .gsb

0

witam , posiadam baze pacjentow w plikach .gsb
kilkanascie plikow, kilka lat temu informatyk je wyeksportowal z programu, a teraz otwieraja sie krzaczki.

plik do wgladu

https://wetransfer.com/downlo[...]a81029e820170221192936/322c26

Marek

[email protected]

0

z jakiego programu jest ten eksport?

0

jw, to nie wygląda na żaden "standardowy" format tylko na coś custom-made, więc bez programu który to zapisuje/odczytuje to nie bardzo coś z tym można zrobić.

0

Czy nie jest to przypadkiem format Golden Software Boundary Data?
http://filext.com/file-extension/GSB

1

pierwsze to jest gzip a potem jest jeszcze chyba jakaś kompresja bo część danych da się odczytać (top tabelki) jaka klinika, ID, pacjenci etc. Podany format to prawdopodobnie od programu grisbi ale on nie odczyta tego. Bo on oczekuje czegoś w rodzaju xml. mi się wydaje, że dane sa po prostu zkompresowane. A na końcu jest ten nieszczesny format grisby dopiero.

Sort IndexFormula / ValueKey{Default}TableStd. Form{1
PostalCodeTextPhoneTextE-mailText / Linkdffffff)@R���[email protected]&c Document: &f&c &pffffff)@ffffff)@R���[email protected]���Mb�
50}ID PacjentaTextImie i nazwisko pacjentaTextAddressTextCityText
dZIELONA PRZYCHODNIA�3���!U�5$$�
$$�$�$�$�$$�[email protected]$$�$�$�$$�$�$�$$�dffffff)@R���[email protected]&c Document: &f&c &pffffff)@ffffff)@R���[email protected]���Mb�
d63610acf

1

Ale przeglądając ten wyodrębniony GZIP-em plik widać, że większość znaków w tym pliku to NULL (można podejrzeć hex edytorem). Kiedyś się robiło w Pascalu takie proste bazy danych oparte o rekordy i zapis do plików binarnych, wydaje mi się że można próbować w tym kierunku coś robić, zakładając przy tym stałą szerokość pól w bazie (o ile tak faktycznie jest). Obawiam się jednak że będzie z tym bardzo ciężko.

0

Wiem co to za format pliku czekam na kontakt ze zleceniodawcą (napisałem maila).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0