Jak radzicie sobie z problemami upalnych dni w swoim home office

3

Jak w tytule. Jak sobie radzicie w upalne dni w swoim domowym biurze?
W zeszłym roku postanowiłem poeksperymentować z przenośną klimatyzacją. Jednak był to trochę niewypał. W bloku ciężko skutecznie odprowadzić gorące powietrze na zewnątrz dodatkowo mój klimatyzator miał chyba coś nie tak z termostatem. Schładzał pomieszczenie nazbyt mocno aż było zbyt zimno, następnie wyłączał się i włączał gdy zdążyły mi polecieć pierwsze krople potu z czoła. Dodatkowo nie był zbyt cichy...

W tym roku planuję wyposażyć się w dobry wiatrak. Może ktoś coś polecić?

1

Ja mam Stadler Form Peter w sypialni i właśnie kupiłem sobie od nich nabiurkowy Little Peter. Zobaczymy czy jest tak fajny jak ten duży.

0

Jak sobie radzi ten duży Stadler Form? Możesz w skrócie opisać jakieś wady i zalety i w jakim metrażu go używasz?

1

Proszę was u nas jest upał przez kilka dni maks :D

0

No, jakieś 100dni, czyli 1/3roku. Można te kilka dni przytrzymać... Tak serio to mam klime w home office. Home office to nie jest praca po prostu w domu tylko w domowym biurze. Zaniechanie tego zawsze zle się kończy.

1

Pije ciepla herbate.
Mam oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia.
Zamowilem palme do domu.
Mam zasłony zaciemniające.

0

@lukasz.dev: radzi sobie całkiem nieźle. Zaletą na pewno jest to, że to jeden z najcichszych modeli jakie udało się znaleźć. Metraż w sypialni specjalnie duży nie jest, ale w większych pokojach też dawał radę. Z wad to tylko trochę trzeszczy "na zakrętach", ale nie zawsze, może trzeba nasmarować, oraz to, że jest spory (jeśli chcesz go przenosić). Dodatkowo jeśli chcesz mieć ten duży gdzieś kawałek dalej postawiony to na pewno fajną rzeczą jest pilot, który ma również fajny schowek na tyle, tak, że można ładnie odłożyć, by go nie zgubić.

3

Klimatyzacja w mieszkaniu

8

Takie low-cost cebula solutions:
Zasłoń okna od zewnątrz. Promienie słońca nie będą wtedy wpadać do środka mieszkania i nie będą przekazywać energii. Jak zasłonisz od wewnątrz, to i tak będą wpadać.
Jeśli masz taką możliwość, to dodatkowo osłoń okna mokrym materiałem (np. prześcieradłem). Zmniejszysz temperaturę tuż przy ścianie i mniej ciepła będzie się dostawać do domu przez gradient.

0

Gdy już będą jakieś upalne dni, to ci powiem. Jak na razie, to jeszcze kilka dni temu ogrzewanie pracowało pełną parą, pomimo że to już zaraz połowa czerwca.

Jakoś w prognozach tych fal upałów nie widać, no chyba ze ktoś za upał uznaje temperaturę +22 °C. Dobry nawyk nie rozwiązywać problemów, których nie ma.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0