Wątek przeniesiony 2021-05-04 10:43 z Flame przez somekind.

Czy zaszczepisz się na COVID w 2021 - nowa ankieta

2

Biorąc pod uwagę skalę szczepionkowej propagandy w mediach, to gdyby liczby przemawiały na korzyść szczepionek to po prostu by je podano.

1
siloam napisał(a):

[...] Co ciekawe w Izraelu 50% zarażonych wariantem delta to osoby zaszczepione. Podano wprawdzie do wiadomości, że u tych osób przebieg choroby ma być łagodniejszy, ale nie podano konkretnych wartości % co sugeruje, że różnica jest minimalna.

Nawet nie jest wcale takie pewne, czy ta różnica w ogóle jest, a jeśli jest - to czy w tę stronę czy w przeciwną. Równie dobrze może to być tylko standardowy marketingowy tekst. Analogicznie jak w rozmaitych inwestycjach, np. co nieco interesujących mnie modernizacjach linii kolejowych: oczywiście zawsze modernizacja "zwiększy niezawodność", "wpłynie na redukcję CO2" lub coś podobnego - i rzecz jasna nie jest to poparte żadnymi liczbami. A przynajmniej jeśli chodzi o tę niezawodność, niejednokrotnie zmiana jest w dokładnie przeciwnym kierunku niż zapowiadany przez standardową marketingową formułkę.

5

Jak to Was nie przekona to ja już nie wiem.

av54rqb_460s.jpg

1

Zaszczepiłem się, ale się z tego nie cieszyłem, parafrazując klasyka. Może pomoże, może nie, aczkolwiek skoro przez całą pandemię chodziłem dzień w dzień do pracy i nic mi się nie stało, a połowa zakładu chorowała i to nieraz z dość poważnym, kilkumiesięcznym przebiegiem, to chyba mam i tak dość dobry próg odpornościowy (chociaż nie jem jabłek jak zalecał marszałek Karczewski xD). Generalnie grunt, żeby mieć to w papierach i nie zostać obywatelem gorszej kategorii pozbawionym dostępu do usług opłacanych z moich podatków, tak jak by się to marzyło profesorowi Simonowi, konfederacji pracodawców Lewiatan i innym tego rodzaju szaleńcom.

3

screenshot-20210721181133.png
screenshot-20210721181152.png

W UK dobrze widać że śmiertelność prawie do zera spadła, a ta co jest to w 50% niezaszczepieni więc ehm warto. Liczba zaszczepionych to 56% (ale przyznam nie wiem czy oni wliczają dzieci w swoje staty). Generalnie nie jest źle.

1

Odnośnie statystyk: Wczoraj znajmowy miał wypadek na motorze (pod Wrocławiem). Niestety złamanie otwarte i trafił do szpitala. Oczywiście w szpitalu wykryli mu Covida i na izolacje. ehh

0
bakunet napisał(a):

Okazuje się, że są też zalety tego, że ludzie się nie szczepią. Zmniejszy się konkurencja na rynku pracy w IT i innych branżach tech.

Jak wiadomo, programista powinien się wykazywać ponadprzeciętną inteligencją.

No to szkoda, że przeszedłem bezobjawowo, bo nadal jestem w grupie nienadających się na programistę. Musze jakoś inaczej sobie obniżyć IQ, żeby zostać tym CRUDowcem. Jak myślicie co będzie skuteczniejsze - alkohol + kokaina/opiaty czy małżeństwo?

2

225926077_4285947691464726_3229443094898853099_n.jpg

2

Rząd Hiszpanii ogłosił w piątek, że szczepienia przeciwko Covid-19 będą prowadzone co roku, a władze kraju zagwarantowały już dostawę preparatów przeciwko tej chorobie na lata 2022-2023.
Jak poinformowała w wywiadzie dla radia Onda Cero minister zdrowia Carolina Darias, służby medyczne Hiszpanii zamierzają co roku prowadzić ogólnokrajowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Potwierdziła, że rząd zawarł już umowy na zakup preparatów przeciwko Covid-19 na najbliższe dwa lata z koncernami Pfizer i Moderna.

Według minister Darias kontrakty z tymi koncernami zostały podpisane w ostatnich dniach. Ich wartość wynosi odpowiednio 1,8 mld euro oraz 480 mln euro.

Z szacunków ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że do czwartkowego wieczora służby medyczne tego kraju wykorzystały 52,8 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Resort sprecyzował, że pełny proces szczepień zakończyło już 25 mln obywateli.

Od środy w 47-milionowej Hiszpanii utrzymuje się dobowa liczba zakażeń koronawirusem na poziomie około 30 tys. W sumie zachorowało na Covid-19 już 4,24 mln osób, a zmarło po infekcji 81,8 tys. pacjentów.

link DGP

Jak to leciało? "Zaszczepmy się, by jak najszybciej wrócić do normalności!"

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0