Problem z lokalizacją w telefonie Huawei P20 Lite (na wyłączonym ekranie)

0

Jeden z ostatnich tematów o "lokalizacji" (w innym dziale) wprowadził mnie w stan, że może zapytam, czy ktoś miał podobny problem: chodzi mi o telefon Huawei P20 Lite.

Chodzi o tracenie zasięgu... podczas gdy używam np. aplikacji do zapisywania śladów trasy.

Podczas gdy: ekran jest włączony zapisuje i wszystko dzieje się poprawnie, jednak gdy mam już telefon wyłączony to lokalizacja nie działa jak trzeba. Po prostu: gdy ponownie włączę ekran to powstaje tak zwane ścięcie, czyli odnaduje wtedy zasięg.

(Jest to bardzo uciążliwe niestety, bo na włączonym ekranie nie dość, że mogą się jakieś przyciski naciskać, to szybciej rozładowuje się bateria).

Gdy np. włącze ponownie Google MAPS, to kropka jest na szaro i dopiero po jakimś czasie staje się niebieska i przesuwa się w miejsce, w którym faktycznie jestem - czyli podobna sytuacja.

Jak temu zaradzić?
Ja ze swej strony czytałem, że to raczej wina telefonu, aniżeli jakichkolwiek zmian ustawień, choć też "Ktoś" chyba mi powiedział, że trzeba coś zmienić w ustawieniach podczas gdy jest stan spoczynku telefonu (wyłączony ekran). Sprawdzałem, czytałem i nic..

Pomóżcie, jeśli wiecie:)

0

Ogólnie wynika to z faktu, że Huawei bardzo agresywnie zarządza baterią i (pewnie żeby lepiej wypadać w recenzjach) ubija od razu praktycznie wszystkie appki w tle.
To rozwiązanie sprawdzałeś? https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00428704/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0