Android Auto – używa ktoś? Warto?

0

Jestem na etapie zmiany samochodu, w opcji jest możliwość dokupienia Android Auto, Mówiąc szczerze to teraz się o czymś takim dowiedziałem...
Dlatego mam pytanie, używa ktoś? Warto?
Chciałbym poznać opinie użytkowników z tego czy im się to sprawdza, czy to nie ma sensu.
Nie jest to coś co wpływa na mój wybór, a nie znam nikogo kto to używa, więc chciałbym się dowiedzieć więcej.

2

Sam sobie odpowiem...

W obecnym aucie mam wbudowaną nawigację, telefon po BT czyli muzyka i rozmawianie. Dodatkowo możliwość podpięcia Android Auto. Powiem tak: mam ambiwalentne odczucia co do samej funkcjonalności Android Auto. Zacznijmy jednak od zalet:

  • Mapy Google i nawigowanie: tu bardzo fajnie sprawdza się pokazywanie natężenia ruchu i pokazywanie korków i na bieżąco propozycje objazdów tychże
  • Obsługa telefonu: komendy głosowe do dzwonienia są wygodniejsze niż operowanie ekranem dotykowym i szukanie kontaktów. Podoba mi się funkcja, że AA przeczyta SMS-a
  • Obsługa Dezeera na ekranie w aucie

Wady:

  • Działa tylko po kablu, niby jak wchodzę do auta i telefon połączy się po BT to automatycznie mi odpalał na telefonie AA, ale w samym samochodzie nie działało. Nie wnikam czy to wina po stronie auta, ale poczytałem i większość użytkowników odradza BT
  • Wymaga ciągłego połączenia z Internetem, to nie jest problem, ale jeżdżąc po kujawsko-pomorskim, chciałem znaleźć znajomych na wydmach, miałem współrzędne GPS, ale byłem poza zasięgiem mojego operatora i w efekcie po komendzie "Zadzwon" asystent google poinformował mnie, że nie ma Internetu i nie może mi pomóc, nawigacja z tych samych względów nie potrafiła znaleźć drogi. O ile nawigację rozumiem, to Internet do wybierania numeru jest lekką przesadą.
  • Deezer musi być odpalony przed włączeniem Android Auto, w przeciwnym wypadku powita nas komunikat, że aplikacja nie jest uruchomiona, to wkurza bo ja na trasach w większości słucham radia, dopiero jak mam dość przełączam się na własną muzykę
    .

Niedoskonałości:

AndroidAuto nie jest ofcjalnie wspierane na naszym rynku, mimo że aplikacja jest spolszczona i przyjmuje polskie komendy jednak:

  • Nie udało mi się zmusić AA do napisania SMS-a
  • Po przeczytaniu wiadomości SMS AA informuje, że jak podam komendę "odpowiedz" to podyktuje odpowiedź, też nie zadziałało.

Osobiście dla mnie Android Auto (poza obsługą Dezeera) duplikuje funkcje samochodu, dlatego na co dzień nie używam, wygodniejsze jest wsiadanie do auta i jechanie niż pamiętanie o podpięciu telefonu do kabla, zwłaszcza, że nie zawsze noszę telefon w kieszeni. Przewaga w wybieraniu numerów głosowo jest duża, ale ja w aucie z reguły odbieram, więc to bez różnicy. Więc podsumowując mam w aucie to pewnie czasem użyję, ale gdybym nie miał to raczej niewiele bym stracił. Pewnie inaczej wyglądałaby sytuacja gdyby auto było bez nawigacji, bo wtedy AA robi różnicę.

0

Kupiłem nowego Citroena c 3 Aircross 110 wersja Fell zapewniano mnie że jeżeli podepnę kablem usb mój telefon do usb samochodu to program Android Auto będzie śmigał bez niczego a właśnie tak nie jest proszę mi napisać co zle robię.jeśli podpinam kablem usb mój telefon do usb samochodu to mam taki komunikat brak zawartości medium na kluczu usb proszę o pomoc.

0

Warto. Waze jest bardzo przydatny w trasie. Mam przycisk na kierownicy do poleceń głosowych. Praktycznie nie muszę dotykać ekranu.

Jedyny problem, że czasem się lubi scrashować. Ostatnio też chyba po aktualizacji usług Google koniecznie chciał się zaktualizować i nie pozwalał włączyć. Musiałem przeinstalować z apk.

0

@Ryszard Michałek: dla pewności, czy masz zainstalowane Android Auto na telefonie?

0

Znajomy ostatnio się przejechał, bo nie działa mu to z Xiaomi. Z innym telefonem nie było problemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0