Wasze specjalizacje

0

Wiadomo, że programowanie to całkiem rozległa dziedzina informatyki. Prawie żaden programista, którego znam nie jest w stanie powiedzieć, że wie o jakimś jezyku / technologii wszystko.
Wiadomo - w pracy trzeba szperać w różnych zakamarkach technologii a praca jako programista .NET nierzadko się kończy w innej technologii czy też języku.
Jednakże prawdziwy programista(hobbysta) programuje też w domu i tam specjalizuje się w jednej konkretnej technologii czy też gałęzi np. niskopoziomowe zabawy w C/C++. Tak więc jakie są Wasze takie konkretne specjalizacje, na których się faktycznie znacie, możecie o nich wiele powiedzieć i zajmujecie się nimi w wolnym czasie?

0

Webdev - głównie back-end w Rails, jednak jak trzeba to i front-end, czyli coś tam JSa też ogarniam (używając głównie Angulara jako MV*).

Kiedyś robiłem coś w C/C++/D, ale już nie tworzę za bardzo lokalnie.

Z pasji interesuję się językami funkcyjnymi jak Haskell, OCaml, Scheme czy inne Lispy. Dzięki temu poznałem moc leniwej ewaluacji i dziwi mnie, że w takim JSie jeszcze nikt tego na poważnie nie stosuje (chodzi mi o biblioteki jak Underscore czy Angular, co do tego 2 to nie jestem jednak pewien). Ale tyle z moich żalów.

0

W pracy piszę w C++ w telekomunikacji, chociaż w przeszłości chciałbym bardziej przejść w stronę swojego kierunku studiów tj. robotyka.

Prywatnie w domu uczę się C# i zaczynam pomału pisać sobie jakieś prostsze programy na telefon, czasami jak mi się trafi to też napiszę jakąś prostą stronę.

4

Tak więc jakie są Wasze takie konkretne specjalizacje, na których się faktycznie znacie, możecie o nich wiele powiedzieć i zajmujecie się nimi w wolnym czasie?
Znam się na wielu dziedzinach, nie wszystkie są związane z programowaniem i nie wszystkie z informatyką, ale na niczym się nie znam na tyle, by móc się chwalić że się na tym znam ;-)

0

Webdev + C# + bazodanowiec + elektronik, radzę sobie też w as, php i kilku innych językach.

0

Im dłużej siedzę w programowaniu tym bardziej mam wrażenie, że niewiele umiem.
Jakoś tak wyszło, że ostatnio siedzę głównie w Javie i Apache Cassandra, wcześniej robiłem dużo w Scali (i może niedługo znowu będę).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0