Ile za to wziąć ?

0

Witajcie. Strony tworzę bardzo rzadko i to tylko znajomym ew. rodzinie. I w sumie przez to, że nie siedzę w tym za bardzo, nie wiem ile za takie coś wziąć : instalacja oprogramowania(Joomla), podpięcie domeny, wykończenie strony(dodanie treści,instalacja szablonu, ew. zrobienie jakiegoś loga) i przeprowadzenie krótkiego kursu jak w/w rzeczy zrobić oraz jak obsługiwać ten CMS, aby on mógł sam aktualizować tę stronę i samemu stworzyć drugą - w ten sam sposób. Szukałem trochę po internecie i czasami to, aż się dziwiłem, żeby np. za instalację oprogramowania brać 1000 zł ? Rzeczywiście tyle biorą ? Albo za przeprowadzenie kursu obsługi Joomli 200 zł ? Tak więc pytam się Wam, ile za te wszystkie rzeczy wziąć, ile wy bierzecie ?

0

bierzesz kasę nie tylko za czas wykonania czynności, ale i za czas poświęcony na to, żebyś tę czynność wykonać potrafił. do tego dochodzą prawa podaży i popytu, weź pod uwagę, że względnie wysokie zarobki w branży IT biorą się między innymi z tego, że większość ludzi nie jest w stanie nauczyć się programować.
to, co wyszukałeś w internetażu, wydaje mi się rozsądną kwotą.

0

Policz sobie szacunkowo ile godzin Ci to zajmie, pomnóż przez stawkę, na którą cenisz godzinę swojego czasu i będziesz miał gotową odpowiedź.

0

no cóż ludzie różnie biorą - np. większość okulistów bierze po 60-100zł za wizytę. A ja znam bardzo dobrą okulistkę która za prywatną wizytę bierze tylko 30zł. Tak samo bywa w informatyce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0