Internet "do" jakieś prędkośći

0

Hej

Zmieniam internet na "Ostrowskiego" z szybkościa do 8Mbit/512Kbit za 75zł

i zastanawiam się na tym do 8Mbit czy oni moga sobie pozwolić na szybkość 1mb bo mieli w umowie do 8mb czy to "Do" łapie sie od 6mb w góre?

0

Możesz sobie kupić internet 30 Mbps, a i tak czasami będziesz ściągał 32 Kbps. Niedawno był taki temat (tj.podobny).

0
allegrowicz33 napisał(a)

Hej

Zmieniam internet na "Ostrowskiego" z szybkościa do 8Mbit/512Kbit za 75zł

i zastanawiam się na tym do 8Mbit czy oni moga sobie pozwolić na szybkość 1mb bo mieli w umowie do 8mb czy to "Do" łapie sie od 6mb w góre?

Jeśli masz prędkość do 8Mbit i zero gwarancji, to mogą sobie pozwolić na co zechcą.

0

Oni nie muszą gwarantować, że będziesz tyle ściągał, ale że na tym łączu tyle można. Mam netie 6Mbps w jednym domu i upc 30Mbps w drugim. Generalnie to zobacz jaka prędkość jest między modemem a centralą. Jest to w ustawieniach modemu. Na upc problemów nie było a rekord jaki widziałem to 11MBps ale netia miała cienko bo kiepskie 3Mbps. Zadzwoniłem do nich i powiedzieli, że oni nie gwarantują transferu z serwerów z prędkością 6Mbps ale dają taką możliwość, na co im powiedziałem, że łącząc się mam niecałe 3Mbps. Przyjechali z tepsy - tacy idioci jedni. Wmawiali mi, że to 10km od centrali, kable do d**y etc. etc. i że mam straty na modemie wifi ...a nie wiem co to ma do rzeczy ...Wyrzuciłem ich bo mi kit wciskali, a mój ojciec pracował w tepsie kiedyś i zna rozkład lini na pamięć, więc zadzwoniłem do neti znów, po czym przyjechał gość od netii, poczyścił skrzynki rozdzielcze na mieście i mam piękne 6Mbps do centrali a z różnych serwerów to już inna sprawa, zależy ile dają, ale oni mają obowiązek zapewnić łącze z parametrami z umowy.

0

Wydaje mi się że już jakiś czas temu UKE ustaliło że zapis "do XMbps" == "XMbps", czyli że jak podpiszesz umowę "do 8Mbps" a max jaki będziesz osiągał będzie 1Mbps (czyli bedzie do 8Mbps) to w takiej sytuacji dostawca nie wywiązuje się z umowy.

0

Tylko tu jest pytanie z jakiego punktu do jakiego ma być te przykładowe 8Mbps, bo w sytuacji klient centrala, to przeważnie się udaje. Tak naprawdę łącza z gwarancją minimalnych parametrów są raczej trudno dostępne i za duże pieniądze (jak jeszcze sobie zażyczymy minimalny ping.. takiej oferty jeszcze nie widziałem).

0

@RFabianski - no nie. Łącza gwarantowane kosztują 10x tyle co zwykłe, ale w pakiecie masz jeszcze masę innych bajerów. Nikt nie będzie Ci gwarantował, że jak kupisz 10 Mbps to będziesz miał 10 Mbps, nawet jeśli dadzą Ci 128 kbps to teoretycznie mają do tego prawo.

0

O ile ich infrastruktura umożliwia transfer 10 Mbps i nie masz limitów niższych niż ustalone w umowie. Ale to ciężko udowodnić.

0

Winterfresh: ostatnimi czasy przeróżne organizacje typu UOKiK tak naciskały w tego typu sprawach, że parametry niezbliżone do tych oferowanych uznawane są za niezgodne z umową.

UPC bez problemu uznało moją reklamację, gdy od czasu do czasu (czasami nie zdarzało się to przez cały tydzień, czasem kilka razy na dzień) modem tracił połączenie (po chwili odzyskiwał, z reguły oznaczało to, że traciłem Internet na kilka sekund). Zaprezentowałem logi z modemu, zaproponowałem zniesienie abonamentu na cały pakiet na dwa miesiące, zgodzili się obniżyć go o połowę na następne dwa; problem naprawili.

Z przepustowością też czasami bywają w UPC problemy, ale rzadko takie "dramatyczne". W tym momencie speedtest.net na najbliższym serwerze wykazuje ping 14ms i równo 22mbps download i 1.47 upload (wg umowy, Internet do 25/1.5).

ps. z pakietem w UPC w ogóle mam śmieszną sprawę, posiadam Internet, kablówkę i.. linię telefoniczną od dwóch lat, niestety ani nie pamiętam numeru, ani nie mam podłączonego telefonu. Konsultantka, z którą ostatnio przedłużałem umowę mogła mi zaproponować pakiet bez telefonu, ale.. drożej.

0

Za rwanie połączenia odpowiadają. Zgodnie z umową łącze ma być "stałe", ale nie określają prędkości minimalnej łącza (co nie zmienia faktu, ze chcą byś miał jak największe).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1