Wątek przeniesiony 2021-07-20 11:55 z Off-Topic przez Adam Boduch.

Jak działa Pegasus?

0

@viader: Według mojej najlepszej wiedzy służby mogą Cię podsłuchiwać bez zgody sądu, ale nie mogą tego wykorzystać później w procesie oskarżenia.

Co do wykrycia, podobno analiza logów telefonu mogłaby go wykryć, co podobno jest łatwiejsze w iOS z racji zbierania większej ilości informacji w logach.

Ale póki nie jesteś dziennikarzem, opozycjonistą, terrorystą, przestępcą (kolejność zamierzona), to pewnie nie musisz się obawiać tego.

0

i cyk paczyk?

About the security content of iOS 14.7.1 and iPadOS 14.7.1

iOS 14.7.1 and iPadOS 14.7.1
IOMobileFrameBuffer
Impact: An application may be able to execute arbitrary code with kernel privileges. Apple is aware of a report that this issue may have been actively exploited.
Description: A memory corruption issue was addressed with improved memory handling.

1

@viader:

Dodatkowo czy da się wykryć Pegasusa analizując sam ruch sieciowy? Przesył danych do podejrzanych stron?

To zależy od luki, ale najczęściej nie.
Przykładowo wspomniana luka w messengerze wykorzystująca błąd parsera, wiadomość od atakującego do ofiary idzie zaszyfrowana.
Mimo, że wiadomość przechodzi przez serwery Apple, to Apple nie jest wstanie odczytać zawartości. Wiadomość jest rozszyfrowana dopiero u odbiorcy.

Co do kwestii prawnych to najpierw władza musi przestrzegać prawa i musi ono funkcjonować, żeby to miało jakieś znaczenie.

0

@Adam Boduch: 0daye są pewnie na wszystkie istniejące platformy ;)

@Shalom ale zero-day exploity są naprawiane. A Pegasus chyba nie ma w zanadrzu dziesiątków exploitów nieznanych producentowi? "Nie ten, to dawaj następny. Któryś na pewno jeszcze nieprawiony"

0

Oczywiście że ma ;) Myślisz po co istnieją takie serwisy jak Zerodium które je skupują? :) Zresztą zeby załatać 0daya to ktoś musi sie o nim dowiedzieć najpierw. Plus ile osób ma zawsze aktualne oprogramowanie? Jak masz np. telefon który już nie ma aktualizacji OSa to shackują cię exploitem który juz dawno został "załatany" tylko ty tej łatki nie masz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0