Połączenie Finansów i Programowania (Python, SQL - analiza danych )

0

Witajcie

Jestem prawie absolwentem finansów, pracuję na pół etatu w zawodzie. Chciałbym jakoś połączyć finanse z programowaniem, dlatego wieczorami uczę się Pythona. Skupiam się głównie na bibliotekach do Data Miningu jak np. Pandas. W związku z tym myślicie, że połączenie Finansów i Programowanie może być ciekawym rozwiązaniem (szczególnie Pythona i SQL pod kątem analizy danych) i czy w ogóle tacy ludzie są potrzebni na rynku pracy :) ? I ciekawi mnie czy bardziej bym wtedy uderzał w stronę programisty czy jednak finansisty. Co prawda wiadomo, że ucząc się jako hobby w wolnym czasie nie dojdę za szybko do poziomu programisty po studiach informatycznych itd, ale po prostu ciekawi mnie czy na rynku pracy znajdzie się miejsce dla takich osób łączących Finanse i IT i czy w ogóle analiza danych to sporty rynek w Polsce.

0

Kolega z którejś z poprzednich prac był absolwentem finansów i bankowości na SGH i kodował.

0
kayn94 napisał(a):

... czy w ogóle tacy ludzie są potrzebni na rynku pracy :) ?

jest sporo ofert w finansach zwłaszcza z SQL

I ciekawi mnie czy bardziej bym wtedy uderzał w stronę programisty czy jednak finansisty.

Zależy od konkretnego stanowiska.

ale po prostu ciekawi mnie czy na rynku pracy znajdzie się miejsce dla takich osób łączących Finanse i IT i czy w ogóle analiza danych to sporty rynek w Polsce.

Jest i to z tego co wiem od dość dawna sporo ofert w bankowości, ubezpieczeniach, consultingu itp. gdzie znajomość Pythona, R, SQL czy VBA jest pożądana. Przy czym w Polsce mam wrażenie, że Python występuje stosunkowo najrzadziej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0