pomoc w napisaniu skryptu

0

witam
mam taki problem. dopiero zaczynam zabawę z programowaniem ale na szybko potrzebuje programik który usunie we wskazanych plikach txt kilka niepotrzebnych znaków. chodzi o to żeby nie otwierać po kolei każdego pliku txt tylko żeby skrypt usuną niepotrzebne znaki z treści tych plików.
ma ktoś jakieś pomysły rady wskazówki ?

z góry dziękuje za pomoc.

0

w jednym katalogu mam powiedzmy 5 plików txt. w każdym z tych plików powtarzają się 5 (! % ^ & *) znaków które muszę za każdym razem usuwać ręcznie. Czy jest jakaś możliwość napisania jakiegoś prostego programu( albo czegoś innego) który uruchomiony zrobi to za mnie? system windows a pliki są textowe.

pisze jako kompletnie zielony użytkownik dlatego używam takiego "nie jasnego" języka.:)

1

Może zacznij od początku i napisz nam w czym chcesz napisać swój programik i jak dokładnie wyglądają założenia. Najłatwiej będzie w punktach nie pomijając niczego.

0

no to tak

  1. codziennie dostaje pliki txt (w zwykłym notatniku) w którym są rekordy danych
  2. w każdym z tych rekordów są znaki które tam nie powinny być ( np. $ % itp)
  3. do teraz musiałem otworzyć plik i każdy znak ręcznie usunąć ( otwierałem w notepadzie i ctrl + h zamieniałem niepotrzebny znak na puste pole)
  4. i tak każdy znak
    i chodzi o to żeby ominąć ten proces stworzeniem "czegoś" co zrobi to za mnie

nie znam się zbytnio na tym więc pytam czy stworzenie takiego "programu" skryptu czy jak zwał tak zwał da radę.

0

Zgaduję że otwieranie pliku autor pytania miał na myśli otworzenie go ręcznie i przeglądanie. Tak można napisać sobie taki program.

0

Zgaduje, że chodzi tutaj o automatyzacje pracy, a nie o naukę programowania, więc Notepad++ i podmieniasz znaki/tekst, tyle.

ssss.PNG

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0