Jaki język webowy do backendu?

0

Witam ostatnio stoję przed wyborem języka programowania do back endu webowego. Mam swoich faworytów jak ruby, elixir,go,crystal. Wydajnościowo ruby wypada bardzo słabo zwłaszcza z railsami. Jeśli ruby to bardziej bym rozważał w połączeniu z hanami. Który język będzie najlepszym wyborem jeśli chce pisać webowe apki nie tylko serwery sieciowe do którego idealnie nadaje się go?Jeśli chodzi o pozostałe języki to go rozważam wraz z użyciem iris, elixir z phoenix lub crystal z amber. Zależy mi na szybkości no i prostocie w pisaniu jak w ruby. Co wiec wybrać pod moje zastosowania??

0

Z ciekawości zapytam co to bedą za apki skoro już na tym etapie stawiasz na wydajność?

0

Wlasnie jak ma sie sytacja go czy do backendu jak railsy nada sie czy lepiej isc w elixir z phoenix albo crystal z amber?

0

Jak znasz Ruby, to pisz w Ruby. Jak nie znasz, lub chcesz się uczyć czegoś nowego, to pisz w Elixirze. Tylko pamiętaj, że Elixir to nie Ruby, co jest problemem z wieloma nowymi ludźmi. Jednak nie z powodu szybkości polecam ci Elixira, bo to jest tylko efekt uboczny, a nie cel. Celem jest to, że Elixir wymusza na tobie pisanie kodu trochę lepszej jakości niż w Ruby.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0