W czym napisać apkę na mobile? C#?

0

Cześć,
jestem początkujący w programowaniu, znam podstawy C#, podstawy obiektowości, wzorce, wszystkiego po trochu. Mam parę drobnych projektów na koncie w C# pod VS2013. Czysty C#, bez frameworków, bez MVC i EE - nad czym ubolewam :(
Głównie szkolne projekty - 4 rok infy na WIT Warszawa.

Potrzebuję do pracy zawodowej napisać apkę na mobile, raczej wybiorę pod Androida ze względu na popularność.
Apka to ma być taki "serwis informacyjny".

Działać ma to tak:
Jest sobie gdzieś ludzik z uprawnieniami admina/modera, który dodaje newsa do bazy danych (czy to w ogóle na bazie postawić???), oczywiście z poziomu PC. A'la serwer informacyny.
Klienci mają zainstalowane na swoich smartfonach apkę i podczas połączenia do internetu pobierają sobie tego "newsa" na swoje telefony i odczytują.

To ma być taki prosty ale skuteczny system informujący o np. promocjach sklepowych.

W czym i jak to napisać?

Nie ukrywam, że najbardziej bym chciał właśnie C#, VS, + nauka MVC, EE.
Czy to ma sens pod Androidem?

Niedługo będą musiał też napisać coś webowego w C# i nie chciałbym aby nauka poszła w las więc chciałbym zrobić to w jednej technologii..

Pozdrawiam :)

0

Polecam COBOL - nowoczesny, dynamiczny i rozszerzalny język kompilowany pod wiele platform.

Typie - ty się nie zastanawiaj w czym. Jeśli coś da się eksportować na androida (a da się wszystko, ino cza umić), to się nadaje. Jak ci powiem, że najlepiej jest się nauczyć i pisać w Assembly, to chwycisz specyfikację ARMv7 i zaczniesz się uczyć? Pisz w czym chcesz. Poza tym, taki wątek pojawia się raz na tydzień...

@Azarien teraz pisze silnik i grę na DOSa. I co? Ktoś mu zabroni? Ma ochotę, to pisze. I nie zakłada kolejnego redundantnego wątku na forum.

0

Mi najwygodniej było pisać w Unity 3D :) Masz tam C#, eksport APK dla Androida to kilka kliknięć (tylko trzeba zainstalować SDK).

0

Typy,
mi nie chodziło o motywację poza informatyczną do zrobienia tej apki czy rozpisywania się o sensie nauki lub nie.

Bardziej pytam o techniczny sens takiego rozwiązania czyli apka na Androida w C# pod VS2013.

Że się da to ja wiem, natomiast nie wiem czy nie wymyślam koła na nowo i czy nie da się tego zrobić prościej, szybciej i łatwiej w innej technologii?

Nie obserwuję trendów w tych technologiach i nie wiem czy już VS dobrze działa z Androidem bo pamiętam, że kiedyś na Androida to tylko Java i OC...

Pozdro Typy! :)

1

Jakie C#? Xamarin? Nie bądź śmieszny. Android Studio i piszesz w javie. Po twoim pytaniu wnioskuję że porywasz się i tak z motyką na słońce

0

VS 2015 udostępnia Xamarin, również na upartego możesz samemu zainstalować Xamarin PE. W chwili obecnej masz za darmo trzeba tylko pogrzebać za instalatorem. czyli możesz pisać pod VS i na Androida, iOS czy Windows for Mobile.

2
Złoty Terrorysta napisał(a):

Jakie C#? Xamarin? Nie bądź śmieszny. Android Studio i piszesz w javie. Po twoim pytaniu wnioskuję że porywasz się i tak z motyką na słońce

A pod Windowsa/Linuksa/OSX piszmy tylko w C/C++ :)

Prawda jest taka, że teraz tworząc aplikację nie chcemy wspierać tylko jednej platformy. Najlepiej jest pisać przez jakąś warstwę pośrednią, która wspiera różne systemy. Obojętnie, czy w Javie, czy w C#, trzeba znaleźć wieloplatformowe rozwiązanie dla tych języków.

0

Bez przesady. Przeważnie wystarczy nam Android i czasem iOS. Jestem zwolennikiem stosowania narzędzi od producenta, a nie jakiegoś międzymordzia

0
Zibiiiii napisał(a):

Przeważnie wystarczy nam Android i czasem iOS.

Dobra to w czym zrobić "część wspólną"? Zostaje C i C++.

0

Do iOS i tak niczego nie zrobisz bez zapłacenia firmie Apple. Windows Phone możesz spokojnie olać bo i tak tylko kilku fanbojów go używa na przekór normalnym ludziom, a za kilka lat i tak MS go ubije bo tylko straty przynosi. Nie ma sensu w ogóle się w to pchać.

A co zostaje? Tylko Android

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0