Projekt wypożyczalni filmów wideo

0

Witam

Mam zrobić projekt na przedmiot programowanie w C++, wypożyczalnia filmów wideo chyba. Wie ktoś jak ja mam się za to zabrać? To ma być chyba okienkowe, no bo w konsoli nie wypada robić, a ja ledwo umiem if, else, pętle, switcha i tablice. Wypiszcie mi w punktach co powinien zawierać mój projekt, jak to mniej więcej zrobić i jak sie robi program okienkowy, bo nie chce mi sie samemu szukać i myśleć, a czasu do oddania projektu jest niewiele.

2

Zrób tak, żeby nie było zależne od tego czy będzie to system okienkowy, czy konsolowy. Podpięcie do systemu to będzie inna kwestia, napisz najpierw tak, żeby działało nie przejmując się jak będzie prezentowane.

1

To tak:

  • Jeżeli okienkowe to zainteresuj się biblioteką Qt dla C++;
  • Możesz podpiąć do tego jakąś bazę danych SQL np MySql i potworzyć tam tabele reprezentujące asortyment i ilości wypożyczonego towaru etc.
  • Jeżeli nie baza SQL to możesz zrobić to samo opierając się o konstrukcje klas w samym C++ (kompozycja: np klasa Film posiada listę obiektów klasy Autor, wewnątrz których są pola typu imię i nazwisko autora etc., etc.)
  • Jeżeli ma to być w konsoli to do tego zrób np. jakieś menu w nieskończonej pętli, którą przerywa naciśnięcie klawisza odpowiedzialnego za koniec programu.
1

(...) ledwo umiem if, else, pętle, switcha i tablice

(...) nie chce mi sie samemu szukać i myśleć

(...) czasu do oddania projektu jest niewiele

nie wiem ile tego czasu dokładnie, ale jak naprawdę niewiele to z jakimikolwiek technologiami, podejściem obiektowym daj sobie spokój, bo utoniesz. Zrób choć prostą działającą wersję w konsoli. Zainteresuj się czym są struktury oraz kontenerami ze standardowej biblioteki (ogólnie nią) do przechowywania danych.

0

Zależy jak bardzo to ma być rozbudowane.

Absolutnie najprostsza wersja to będzie:

  • C++ (if, else, for..)
  • struktury
  • plikowe i konsolowe I/O (cout, cin...)
  • kontenery STL (vector, map, set)

W trochę lepszej wersji powinieneś dodać operacje na bazach danych zamiast na plikach - np. SQLite. Dzięki temu masz załatwione sortowanie wg wybranych pól, szybsze kasowanie, szybszą edycję pojedynczego rekordu.

W jeszcze bardziej zaawansowanej wersji powinieneś dodać GUI: Qt.

W jeszcze bardziej zaawansowanej wersji zrób to z wykorzystaniem warstwy pośredniej danych (model) dzięki czemu będziesz mógł zmienić SQLite na MySQL lub inną bazę i obsługiwać wielu użytkowników.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0