Jak sprawdzić jaki serwer pobiera zdjęcie z mojego serwera?

0

Mam zdjęcie na swoim serwerze powiedzmy dostępne dla każdego. Jeżeli ktoś umieści na swojej stronie link do zdjęcia to da się to jakoś sprawdzić jaka strona pobiera to zdjęcie ? nie chodzi mi o szukanie w wyszukiwarce linku do zdjęcia i patrzenie kto tam umieścił, a kto nie. Tylko czy to jakoś od strony mojego serwera można gdzieś sprawdzić jakie wpadają żądania ? tylko czy to w pliku z loga jakiegoś czy z shella skrypt który by do bazy wstawiał takie dane czy jak to zrobić ? Gdzie tego szukać ?

1

A nie prościej napisać skrypt który "zwraca" ten obrazek kiedy go wolasz? W ten sposób mozesz sobie z tego skryptu logować kto pobiera obrazki a jednocześnie jest to niewidoczne dla użytkowników...

0

No właśnie najgorzej że to muszą być obrazki niestety :(

1

No to właśnie chodzi o skrypt który zamiast tekstu zwraca bajty obrazka + odpowiedni typ mime. Użytkownik nie zauważy różnicy.

0

Poprawcie mnie jeśli źle myśle ale czy generator takich obrazków nie spowolni serwera ? Szybsze jest odesłanie obrazka w sensie podlinkowanie go niż podlinkowanie skryptu który np bedzie co chwila generował np 1000 obrazków w sekunde albo i więcej.

0

Nie wiem czy ta informacja będzie pomocna, ale w zależności od hostingu możesz przeglądać access logs tylko nie wiem czy tam jest też logowana informacja o refererze i czy można to jakoś konfigurować.

1

@masterO większość hostingów ma wbudowane statystyki - tam możesz czegoś takiego na początek szukać. Tylko nie wiem czy znajdziesz statystyki dla określonego pliku.

Podawanie plików przez skrypt BĘDZIE wolniejsze, ale nieznacznie. W końcu ty tych plików nie generujesz - użyłeś takiego słowa - jedynie podajesz dalej. Za to BARDZO istotne będzie powielenie wszystkich funkcji protokołu HTTP odpowiadających za informowanie czy plik się zmienił (celem cachowania) - bez tego - może Ci zejść sporo transferu. No i wznawianie pobierania (czyli serwowanie żądanego fragmentu pliku) też by się przydało (a nuż oszczędzi się parę kolejnych kilobajtów z jakiegoś magicznego powodu).

No a w międzyczasie możesz sobie logować Referer ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0