Praca inżynierska aplikacja bazodanowa android

2

Panryz już Ci zaproponował stack technologiczny także jak nie wiesz od czego zacząć to zacznij od przerabiania tutoriali z wymienionych przez niego technologii.

Bazą danych sobie nie zajmuj na razie głowy. Jak poznasz w/w technologie to wtedy się zaczniesz martwić wyborem bazy danych, a i ten wybór pewnie przyjdzie już łatwo.

1

@Patrykx200: Kotlin jako język (aplikacja + backend), spring jako framework do backendu, postgresql jako baza danych

0

@AnyKtokolwiek: jakiś czas temu coś tam próbowałem ale nie szło więc to olałem. Nie ma sensu do tego wracać. Teraz kompletnie od nowa chce się za to zabrać i do tego potrzebuje wskazówek jak zacząć, czego używać. Nigdy nie napisałem ani nie miałem do czynienia z czymś większym niż proste aplikacje na zajęciach które są gó*no warte. Baz danych w kontekście aplikacji również nie miałem więc nie mam pojęcia jak wygląda napisanie takiej aplikacji dlatego prosiłbym o jak najprostsze przedstawienie tego co jest mi potrzebne do wykonania takiej aplikacji. Java w android studio to wiem, ale co dalej?

0

@panryz: w grę wchodzi tylko java. co to jest framework do backendu? czemu postgresql a nie coś innego plus jakie są alternatywy?

0

w grę wchodzi tylko java

Jeżeli chcesz napisać aplikację mobilną to Java lub Kotlin. Jeśli chcesz napisać aplikację na desktop (popularniejsze są webowe aplikacje) to już masz więcej języków dostępnych. Na webówke to samo, też większy wachlarz języków.

0

Rozpisz sobie encje jakie mają być, dorób do tego endpointy restowe w javie i jazda, a potem po prostu te dane odbierz i zaprezentuj w jakiś sensowny sposób. To jest bardzo prosta aplikacja :D

Możesz sobie tez po prostu ficzerami na sam początek rozplanować.

Natomiast ja bym po prostu zrobił serwis webowy i skoro tak bardzo chcesz żeby był na androidzie czytelny, to na frontendzie tak to stylujesz żeby działało i tyle.

Jeżeli potrzebujesz kopa na rozpęd to zrób sobie sklep internetowy w javie, i jak już to zrobisz to analogicznie będziesz wiedział jak co dodać i gdzie żeby to wszystko chodziło razem. (Aspekty wgrywania zdjęć, prezentacji produktów, opisy etc, już będą więc wystarczyłoby jakbyś zmienił wygląd stronki + zamiast np productId dasz postingId czy coś w ten deseń i tyle, a jeżeli będziesz leniwy to nawet tego nie musisz robić, tylko strzelaj w odpowiednie rzeczy żeby odzyskać to co chcesz i tyle, praca na tydzien-dwa jeżeli wiesz co robisz)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0