Praca inżynierska aplikacja bazodanowa android

0

Witam
Chciałbym prosić o pomoc oraz doradztwo. Chce napisać aplikację bazodanową dla salonu samochodowego na android. Aplikacja byłaby używana przez klientów zainteresowanych ofertą salonu. W tej aplikacji klient mógłby przeglądać całą ofertę salonu, sprawdzić zdjęcia oraz parametry każdego auta, sprawdzić jaki byłby koszt kupna samochodu z dodatkowymi udogodnieniami, za gotówkę, raty, leasing. Moje pytani brzmi jak się za to zabrać? Jaką bazę danych najlepiej użyć do androida? Gdzie znajdowałyby się wszystkie pliki foto itd?

1

Mógłbyś napisać temat pracy 1:1?

Z Twojego opisu potrzebujesz:
a) cienkiego klienta na androida
b) serwera który wystawi REST api i aplikacje mobilne będą z niego korzystać - tutaj jest np spring + baza danych
c) rozwiązanie do trzymania BLOB - możesz wykorzystać ten sam serwer co w punkcie 2 albo AWS / Cloudflare etc

W jakim celu chcesz mieć bazę danych na urządzeniu? Co to poprawi?

0

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jak się za to zabrać, co potrzeba do czego, jakie programy itd. Baza danych na urządzeniu nic nie da i pewnie się tak nie robi. Temat pracy to: Aplikacja bazodanowa dla salonu samochodowego

0

Połączenie androida z phpmyadmin ma w ogóle sens?

0

Ciekawy temat. Według mnie za szybko idziesz w technologie bez konkretnej wizji na projekt. Na Twoim miejscu postarałbym się odpowiedzieć na pytania (a potem wrócić na forum z konkretnymi problemami):

  1. Jak ma wyglądać rozwiązanie, czy jest to baza danych + serwer + aplikacje mobilne czy może strona internetowa tylko?
  2. Co będzie podlegać ocenie: schemat bazy danych, wydajność, zabezpieczenia, cała architektura, skalowalność?
  3. Ustalenie z promotorem odpowiedzi na powyższe pytania oraz podpytanie czy on ma preferencje co do technologii. Może Twój promotor to znawca springa albo pracuje w firmie IT i chce wszędzie dawać monady ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Jeśli Twój promotor ma wizję na projekt i Tobie to pasuje to poszedłbym tą drogą - komunikacja odbywać zdecydowanie łatwiejsza.

Czy Połączenie androida z phpmyadmin ma w ogóle sens? Ulala nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli z phpmyadmin możesz wystawić REST to pewnie tak ale to może być złe narzędzie. Odpowiedz najpierw na pytania które wcześniej umieściłem - ułatwi Ci to analizę.

Na kiedy masz oddać pracę?

0

Czasu na oddanie pracy jest jeszcze sporo więc bez obaw.
Co do pytań to:

  1. Nie wiem jak ma wyglądać rozwiązanie, właśnie szukam kogoś kto pomoże i doradzi najprostszy sposób wykonania tej aplikacji na androida.
  2. Nie wiem co podlega ocenie, ale mniemam, że działanie tej aplikacji itp
  3. Promotor nie jest ani programistą ani informatykiem więc on w tych kwestiach absolutnie nic nie pomoże
    Studia są beznadziejne, nikt nie nauczył ani nie pokazał jak robić coś bardziej zaawansowanego, żadnego większego projektu itp, jedyne co to kalkulator na androida no ale to raczej żart. Niestety ale potrzebuje kompleksowej pomocy bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Ewentualnie mógłbym zrobić aplikacje desktopową w c# tylko zasadnicze pytanie: Czy przyszli pracodawcy w ogóle patrzą na inżynierke i to jak i w jakim języku się zrobiło aplikację czy mają to gdzieś?
1

Aplikacja bazodanowa dla salonu samochodowego to nie jest aplikacja androidowa.
Aplikacja android w tym wypadku będzie tylko klientem aplikacji bazodanowej.
Aplikacja bazodanowa w tym wypadku znaczyłaby zaprojektowanie bazy danych dla salonu samochodowego, napisanie jakiś funkcji, procedur, triggerów, napisanie jakiś SSIS. Potem żeby zrobić aplikację androidową będzie potrzebne rest api napisane w javie/.net/php bo inaczej aplikacja android nie bedzie w stanie korzystać z bazy danych

0

@panryz: W takim razie aplikacja ma polegać na tym, że klient sobie odpala tą apkę i przegląda ofertę salonu plus może obliczyć koszt kupna samochodu, raczej nic skomplikowanego. Tyle, że aplikacja musi pobierać z jakiejś bazy wszelkie informacje o samochodach z oferty salonu, parametry, ceny, zdjęcia aut itd.

0

To nie ma aż takiego znaczenia. Aby spełnić te kryteria i tak potrzebujesz mieć bazke plus backend który będzie komunikować się z aplikacją android.

0

A jak go zrobić? W czym? Jak to później połączyć ze sobą?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: CCBot