[Android] - navigation graph z drawer menu, jak połączyć fragmenty z menu, flow

Odpowiedz Nowy wątek
2020-06-21 21:43

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 14 minut temu

0

Cześć,
zacząłem niedawno korzystać z navigation component.
Mam navigation view oraz Drawer menu.

Korzystam z tej dokumentacji (https://developer.android.com[...]on-ui#add_a_navigation_drawer) i sprawa wygląda tak że mam 4 fragmenty w menu, każdy z tych fragmentów można wywołać tylko z menu, nie istnieje opcja wywołania fragmentu nr 2 z fragmentu nr 1.

Jako główny fragment mam wybrany Fragment nr 1.
Jak mam ustawić zależności (actions) pomiędzy fragmentami(a może pozycjami z menu?)? Chciałbym aby było tak że fragment nr 1 jest główny i w momencie gdy użytkownik po odpaleniu aplikacji wybierze fragment nr 3 i wciśnie cofnij to powraca do fragmentu nr 1. I dopiero jak tutaj wybierze cofnij to aplikacja się zamyka.
Teraz nie mam żadnych zależności pomiędzy fragmentami, jak wybiorę fragment np 2 i wybiorę cofnij to aplikacja się zamyka.

Założenie jest takie, że niezależnie ile użytkownik będzie klikał po fragmentach(od 1 do 4) to po wybraniu cofnij cofa go do fragmentu głównego (numer 1) i następnie po wybraniu cofnij aplikacja się zamyka.
Na sieci jest mnóstwo przykładów, ale raczej bez drawer menu. W przykładach fragmenty wywoływane są jeden z drugiego a nie z menu(np flow do rejestracji konta lub proces zamawiania jedzenia, gdzie użytkownik wprowadza najpierw miasto, później typ restauracji, potrawę, adres itd).

Pozostało 580 znaków

2020-06-30 07:53

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 godzina temu

2

Mówiąc bardzo ogólnie powinieneś dodać fragment1 do BackStack. Możliwe że możesz to zrobić podczas startu aktywności. Dalej flow powinien wyglądać jak teraz.
Info ze stacka: https://stackoverflow.com/que[...]-fragment-in-navigationdrawer

Pozostało 580 znaków

2020-06-30 10:00

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 14 minut temu

0

Dzięki @lubie_programowac
Popatrzę po pracy 🙂

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0