Moja pierwsza aplikacja typu quiz.

0

Cześć, jestem w trakcie tworzenia mojej pierwszej poważniejszesz aplikacji na Android. Do tej pory robiłem jakieś podstawowe apki. Napisałem już prosty serwer który generuje zbiór 32 pytań zgodnych z zasadami WORDU. Link do przykładowego odpowiedzi serwera: https://pastebin.com/X2ZtdRUR. Teraz chciałbym dowiedzieć się jakie koncepty Androida muszę ogarnąć.
Według mnie aplikacja po kliknięciu przykładowo NOWY TEST powinna wysyłać zapytanie na prawidłowy endpoint , sparsować i stworzyć 32 obiekty Question. No i dalej nie wiem.
W pamięci będe miał dane dla każdego pytania. Muszę jakoś pobrać odpowiedź od użytkownika i wyświetlić wynik.
Obiekt Question może mieć dodatkowe pole userInput = "". Przy pobieraniu odpowedzi mogę tam zapisywać tag odpowiedzi ("A", "B", "C", "N", "T") i metodę countPoints która podliczy punkty?

Podsumowywując potrzebuję 3 Activity? HomeScreen z buttonem nowy test, GetUserInpu z UI do wyświetelnia pytania i pobrania odpowiedzi i DisplayResult która wyświetli wynik?

1

Mała porada ode mnie: zacznij pisać apkę i wszystko wyjdzie w podczas kodowania, nie wiem czemu się teraz zastanawiasz czy potrzebujesz 3 activity, jak będzie trzeba to dograsz 4 activity i tyle. Pytania do quizu i odpowiedzi możesz sobie zapisać do bazy danych lokalnie jak chcesz i jeśli użytkownik wybierze odpowiedź to dajesz jakiś komunikat na zielono OK lub na czerwono Zła odpowiedź.
Zacznij ten projekt i wtedy daj jakieś konkretniejsze pytania, teraz to ciężko mi jakoś pomóc.
Poczytaj też sobie o fragmentach na stacku, pisałeś o kilku activity, prostą aplikację można zrobić mając jedno activity i kilka fragmentów. Ja mam tylko akademickie doświadczenie, ale z tego co wiem to jak można używać fragmentów to się ich używa :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0