Jak radzicie sobie z Optymalizacją aplikacji, które piszecie (android-java)

0

Cześć
Już trochę aplikacji za mną ale wciąż walczę z tym by aplikacje działały dobrze na każdym telefonie. Niestety czasami zdarza mi się, że gdy znajomi testują moje aplikację zdarzy się jakiś telefonik, który np przy rozwijaniu hamburgera tnie, niektórym inna aplikacja np. się wyłącza gdy mi na telefonie oraz znajomym działa płynnie.

  • Jak np wy sobie radzicie z optymalizacją np. obrazków, lub funkcjonalnością aplikacji.
  • Ilość activity/fragmentów też ma znaczenia?
  • Jak testujecie aplikację zanim wrzucicie je na google play.
    Każda rada/pomoc się przyda. Jakieś materiały na ten temat, o czym konkretnie poczytać w dokumentacji, a może macie swoje jakieś gotowe sposoby?

(piszę w Javie - android studio)

Pozdrawiam
Patryk

0

Zainteresuj się:

Niektóre profesjonalne firmy i developerzy używają Crashlytics żeby zbierać informacje o wszystkich awariach swoich aplikacji. Dostają pełną informację co, gdzie i kiedy zadziałało nieprawidłowo oraz na jakim urządzeniu wystąpił problem. Leak Cannary to biblioteka służąca do wykrywania wycieków pamięci w aplikacji, która może zapobiec wielu awariom.

Oprócz tego wiele firm wypuszcza nowe wersje swoich aplikacji tylko dla części swoich użytkowników i na nich testuje nową wersję. W przypadku jakiegoś dużego buga, mogą w ten sposób go wykryć, ale jednocześnie nie ryzykują, że wszyscy użytkownicy będą mieli ten sam problem.

0

Dziękuje Ci za tak konkretną odpowiedź jest to jakiś trop i wczytuje się w tematy.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady to za każde będę bardzo wdzięczny.

0

Jeśli masz apki w Google Play to możesz za darmo skorzystać z pre-launch report - https://support.google.com/go[...]eveloper/answer/7002270?hl=en

0

Do znajdowania bugów. jak już wspomniano - Crashlytics.
Trzeba tylko pamiętać, że nie zawsze będzie wskazane miejsce gdzie problem występuje ( z powodu bardzo ogólnego opisu błędu, niesprecyzowanego miejsca albo nietypowego wyjątku), ale w 90% pokazana jest przynajmniej klasa, metoda oraz typ błędu.

0

W kwestii wydajności, też jest (darmowe) rozwiązanie od Google: https://firebase.google.com/docs/perf-mon/
Do testowania na różnych urządzeniach: https://firebase.google.com/docs/test-lab/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0