Jakiego hostingu email unikać w pracy/rekrutacji?

0

Mam własną domenę i obawiam się, że moja wychodząca poczta będzie trafiać do SPAM u rekruterów i ogólnie podczas komunikacji w pracy. Np. taka startowa skrzynka email z OVH wydaje się być teoretycznie ok do odbierania, ale coś czuję, że co 5 wiadomość wyślę w SPAM, i nawet tego nie będę mógł potwierdzić. Czy w praktyce takich skrzynek da się używać do niezawodnego korespondowania?

4

Czemu nie po prostu np. Gmail? W pracy i tak raczej dostaniesz swój na domenie firmowej

0

Dodaj rekordy SPF i DKIM do domeny. Pomaga.

5

Na to nie ma reguły. DKIM nie jest stuprocentową gwarancją. Używać nie zaszkodzi, ale dodatkowo można użyć innych sposobów. Ja mam pocztę w OVH ze swoją domeną bez DKIM i nie przypominam sobie, żeby coś nie działało.
Można:

  • potwierdzić, że wiadomość doszła - jeśli wysyłamy do kogoś maila, to ta osoba najczęściej odpisuje jednym zdaniem, że jest ok; zawsze można oddzwonić,
  • jeśli nie otrzymujemy odpowiedzi, to możemy napisać kolejną wiadomość z pytaniem czy poprzednia wiadomość dotarła; należy też podać tytuł i najlepiej datę wysłania,
  • zadzwonić,
  • dopytać na LinkedIn.
3

Ja mam własną domenę, ale na rekrutację i tak podaję GMail. Najpewnieszy sposób ze nic nie zginie.

2

@vunydilyc: dawno temu kiedy Google Apps for Your Domain było za darmo do pięciu kont, to na swojej domenie założyłem sobie i podłączyłem pocztę z G.
Działa to tak samo jak na zwykłym koncie w G.

Teraz już nie ma darmowych takich kont ale za chyba 23 zł można takie założyć dla jednego użytkownika.

0
PerlMonk napisał(a):

mam pocztę w OVH ze swoją domeną bez DKIM i nie przypominam sobie, żeby coś nie działało.

właśnie OVH jak i wiele innych hostingów nie ma nadal DKIM, stąd moje obawy (brak doświadczenia w praktyce z wysyłaniem z takiego hostingu), ale jeśli wysłana poczta dochodzi do Gmail/Google Workspace, czy MS Exchange to byłoby ok.

anonimowy napisał(a):

Czemu nie po prostu np. Gmail? W pracy i tak raczej dostaniesz swój na domenie firmowej

"Po prostu" to byłoby mieć skrzynkę w domenie skoro ją już mam. Dla mnie GMail to ukryte komplikacje, uzależnianie swojego internetowego jestestwa od widzimisie jakiegoś monopolisty... jedyny powód dla którego biorę go pod uwagę to możliwa sytuacja w której FAŁSZYWIE oznacza moje wiadomości jako SPAM. Niczym taki terrorysta, który mówi "albo jesteś u mnie albo jesteś spamerem".

1

@vunydilyc: wiadomości Gmailowe rzadko są oznaczane jako spam. Jeżeli taki jest twój warunek to jedziesz Gmailem.

Jeżeli jednak własna domena to pomyśl o GSuite, teraz to się Google Workspaces nazywa. Można podpiąć pod własną domenę. Ja nie narzekam na taką usługę, jestem bardzo zadowolony a za 3 domeny 14 zł mcznie to pestka.

1
pikob napisał(a):

@vunydilyc: [...] za 3 domeny 14 zł mcznie to pestka.

Teraz Google Workspace kosztuje 23 zł /miesiac, skrzynka, z całym pakietem zbędności. Dobrze wiedzą że 95% jest z nimi dla poczty, jednak podnoszenie cen nie uzasadniają pocztą... Ale jest też MS Exchange około 16 zł / miesiąc, skrzynka. I takie hostingi jak MXroute, które nie odcinają kuponów "za skrzynkę", w sumie lepsze dla devops/programisty bo można testować różne konfiguracje domen/skrzynek bez dopłacania.

Jednak nie znajduję informacji że takie hostingi email jak OVH nie działają, chyba że ktoś ma problemy z tamtejszym VPS bo dostał jakieś IP po spamerze. Czy to dobra projekcja hostingu samego email w OVH, właśnie nie mam pojęcia. Albo jak to działa na innych mniejszych hostingach, też nie wiem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0