48 proc. specjalistów IT źle ocenia zarządzanie w firmach

11

@pikob: fajne tam maja te zestawienia, kliknęłam na linka 57 proc. kobiet IT czuje się wypalona w pracy
i czytam
"Niestety, wiele kobiet napotyka spore trudności w swojej drodze do kariery IT. Otóż [...] 34 proc. nie wie od czego zacząć."
I trudno to skomentować bo się wulgaryzmy cisną

4

Zawsze mogą się zwolnić i zmienić pracę.
Albo otworzyć własną firmę i nią zarządzać z sukcesami.
Albo przejść z klepacz kodu do zarządu.

3

Obstawiam, że ci specjaliści są specjalistami i znają się na IT a nie na zarządzaniu.

4

Może też być tak, że 48 proc. specjalistów zarządzania źle ocenia IT w firmach... :)

2

@Miang: Dlatego na rozmowie zawsze jedno z pierwszych pytań to czy są kobiety w zespole. Jak są to już wiem, że lepiej iść gdzie indziej, ze statystyką wolę nie walczyć, a jeszcze teraz tyle programów dla kobiet i niepełnosprawnych, że cholera wie za kogo będziesz musiał taski cały czas robić

5
pragmaticdev napisał(a):

Obstawiam, że ci specjaliści są specjalistami i znają się na IT a nie na zarządzaniu.

A ja obstawiam, że taka jest rzeczywistość. W praktycznie każdej firmie zdarzają się takie rzeczy jak brak tasków albo przeładowanie nimi i notoryczne niedowożenie sprintów; bezpłatne nadgodziny, albo siedzenie w oczekiwaniu na kolejne nudne spotkanie dotyczące ustalenia terminu następnego spotkania; programiści zmuszani do testowania, bo "koniec sprintu, a testerów jest za mało"; czy wręcz robienie rzeczy, które po tygodniu idą do kosza.

1

@somekind: pewnie masz racje i co z tego wynika? Być może w tych firmach, z tymi projektami/zleceniami nie opłaca się, żeby było lepiej? Może pod względem biznesowym wszystko się spina i tak więcej się z projektów nie wyciągnie? Nie wiem, jak oceniane są te firmy, ale CEO serio nie interesuje czy to testuje programista, tester czy kierownik.

3

Według statystyki jeśli mam psa to mamy średnio trzy nogi. Gdyby spojrzeć z drugiej strony to IT jest tylko jednym z działów większej firmy. Każdy chciał czegoś chce i nie bardzo wie jak sprecyzować potrzeby.

3
pragmaticdev napisał(a):

@somekind: pewnie masz racje i co z tego wynika? Być może w tych firmach, z tymi projektami/zleceniami nie opłaca się, żeby było lepiej? Może pod względem biznesowym wszystko się spina i tak więcej się z projektów nie wyciągnie?

Tylko co z tego, że się spina, skoro mowa jest o ocenie zarządzania przez pracowników?
Jednym to pasuje, innym nie i zmieniają pracę, gdy widzą, że ich czas jest marnowany.

A z tym spinaniem się też różnie bywa, czasem faktycznie jest ok, a czasem firma spotyka się z klientami w sądzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0