Django na etacie - spoko, ale nuda?

0

Tak trochę przekornie zapytam, bo samemu widzę dużo zalet Django. Ale na etacie miałem z nim okazję tylko chwilę pracować. Zastanawiam się, czy w związku z tym, że dużo rzeczy jest "out-of-the-box" albo wygodnych do zaimplementowania (np. zrobienie systemu autentyfikacji), to czy praca nie jest dla Was przez to trochę nudniejsza jednak kiedy trzeba te 8h dzień w dzień siedzieć?

Podejrzewam, że duże znaczenie ma też specyfika pracy, i projekt z Django projektowi w Django nie równym, ale tu też kolejne pytanie - czy nie jest trochę tak, że jeśli już się w Django robi to głównie klepanie jakiś e-commerców i ewentualnie jakiegoś innego wąskiego zbioru typów zleceń gdzie powtarzalność jest dosyć spora i właściwie przechodzi się "od CRUDa do CRUDa"?

4

Zależy jak na to popatrzysz.

Jeśli nie masz w pracy ciekawych problemów to lepiej zmienić ją na inną. W przypadku pythona wystarczy unikać ofert pod framework, i w ten sposób łatwo znajdziesz firmy gdzie są ciekawe problemy.

Natomist jeśli chodzi o samą pracę z Django to trochę sobie sam przeczysz, ponieważ Django ściąga z Ciebie te marginalne i nic nie wnoszące problemy, abyś mógł błyskawicznie przejść do mięsa, skupić się na tym co jest najważniejsze z perspektywy produktu i biznesu.

W miarę ciekawe serwisy idzie postawić w nim w niecałe 2 tygodnie. Nie tylko można zweryfikować czy pomysł na biznes jest dobry, ale co więcej, kod jaki uzyskasz (wypadkowa pracy z pythone i django) sprawia, że nie trzeba tak bardzo się angażować, by uzyskać utrzymywane rozwiązanie.

Natomiast jeśli nudzi Cię samo Django to nie skupiaj się na nim, to jest banał łatwy do powielenia zarówno w php jak i ruby. Skup się na tym co możesz mieć na zapleczu. np. jakieś maszynowe uczenie, analizę tekstów, przetwarzanie obrazów, streaming, analizy i tego typu rzeczy, które w pythonie są ciekawe i możliwe do wykonania. Django używaj, by wystawiać usługi i kasować za nie hajs.

0

Trzeba umieć robić brudną robotę mimo tego że nam się nie chcę.

1

Trochę sam sobie odpowiedziałeś, dużo zależy od projektu. Django nie napisze za ciebie scenariuszy biznesowych. Kilka lat pracowałem z Django i trafiały się zarówno typowe CRUDy z minimalną ilością kodu, jak i bardziej złożone systemy. Najbardziej ciekawie robi się gdy pracujesz w takim "Django Software House" i dostajesz projekt, który po prostu woła o nierelacyjną bazę danych i coś mniej zabetonowanego niż Django, ale ktoś ci mówi, że ma być w Django :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1