Dostałem swoją pierwszą pracę w IT !

0

Co masz na myśli, pisząc "No expectations"?

1

Głupio napisałem. Chciałem jakoś urozmaicić swoją wypowiedź. Muszę popracować nad stylem.
Chciałem powiedzieć że wysyłając CV w czasie pandemii nie liczyłem na żadną odpowiedź ze strony rekrutujących.
Skoro w lepszych czasach nikt nie odpowiadał, to teraz tym bardziej.
Cieszę się że nie przyszło mi do głowy wylewać w tym czasie żali na 4p :D

1

Też kiedyś planowałem taki post, ale jak już dostałem pracę to zrezygnowałem, bo to okres próbny, później umowa na czas określony, no i tak minęło już prawie 2 lata. Jak dostanę awans na Mida to wtedy napiszę: :)
A tak w ogóle to gratuluję!

4

Super sprawa! Z nieba nie spadło. Wiele osób pewnie to wyśmieje, ale prawda jest taka, że dla osoby "z zewnątrz", która nie żyła programowaniem od dziecka, może to być bardzo trudne, by w branżę wbić. Serio, bardzo poprawiłeś mi humor. Super widzieć optymizm w ludziach :)

2

Super. Gratuluję. W ogóle oby jak najwięcej takich postów. Albo jeden wątek przypięty, w którym każdy wrzucałby swoją opowiastkę o pierwszej pracy wg schematu podobnego do wątku "ile zarabiacie".
Tak baj de łej - przez 4 lata wysyłałeś podania o pracę czy tylko przez jakiś krótszy czas? I czy każde CV potem robiłeś indywidualnie pod pracodawcę? czy dużo miałeś projektów do pokazania?

1

@PaulGilbert: Nie wysyłałem CV przez ten cały czas. Nie pamiętam kiedy wysłałem pierwsze. To było tak że po serii CV bez odpowiedzi nie wysyłałem dalej tylko kontynuowałem naukę lub rzucałem wszystko (jak miałem gorszy humor). Pierwsze CV nie były spersonalizowane. Od pewnego momentu postanowiłem bardziej się postarać i usuwałem rzeczy potencjalnie nieistotne dla pracodawcy i wytłuszczałem te które które uważałem że mogą być szczególnie istotne. Projektów miałem mało. W sensie wywaliłem wszystkie mikro projekciki z Githuba. Nie wiem czy to był dobry pomysł.

0

A jak te projekty, które wyrzuciłeś, sam odbierałeś? Nauczyłeś się czegoś przy nich? Były dopracowane?

3

Cześć nie miała ważnych funkcjonalności które zapewniłby backend.
Nie zacząłem się go uczyć bo nie wiedziałem czy JS jest już na odpowiednim poziomie. Dalej w sumie nie wiem ;-)
Z wyglądów też nie jestem na sto procent zadowolony. Starałem się jakoś dopracowywać kolorystykę i proporcje żeby nie gryzły w oczy.
Bałem się że nauka prawdziwych zasad UI/UX była by tworzeniem sytuacji, w której uczę się wielu rzeczy a w żadnej nie jestem dobry.
Czy się czegoś nauczyłem? Jasne! Robiąc gierkę bez frameworka doceniłem jak bardzo wiele on ułatwia.
Żaden z moich projektów nie jest szczególnie duży ale w miarę rozrastania się doceniam jak ważne jest
żeby używać czytelnych nazw funkcji, żeby każda z nich robiła jedną rzecz. I żeby podział projektu na pliki był przemyślany.
Przekonałem się na sobie że można się pogubić we własnym małym projekcie.
Dokumentowanie tego jak powstawała aplikacja jest bardzo istotne. Osobiście cenie sobie dużą ilość małych dobrze opisanych commitów.

A , no i robiąc zadanka na Codewars przekonałem się jak wiele problemów jest dla mnie zbyt skomplikowanych,
a na każde moje udane rozwiązanie przypada co najmniej kilkanaście sprytniejszych, bardziej eleganckich i wydajniejszych :D

3

Adam S.
Polska C/D
Miasto z owalnym pomnikiem
Wdrożenia ERP
Przyjęty do pracy kilka dni temu

Chyba pracujemy razem. Zdemaskowałem Cię!

0

Mega fajnie, że zamieściłeś taki post. Depresji idzie dostać, jak czyta się jak sytuacja osób poszukujących pracy w IT, a ja nawet nie szukam :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0