Ilość jednoczesnych projektów w pracy i czas trwania

4

Byłem ostatnio zaangażowany w SH w właściwie 3 projekty nowe na raz + utrzymaniowe 3 + support klienta + wsparcie juniorów + jakieś nowe tematy bo klienci. Wpłynęło to negatywnie na mnie i jakości kodu jaki tworzyłem. Niekończąca się pętla - byłem zły na siebie bo szybko trzeba dać jakiś ficzer pisany byle jak i tylko z uwzględnieniem happy path. Mimo rozmów z managementem nic to nie wnosiło - ta sama odpowiedź. W konsekwencji brak załogi więcej projektów, żeby świecić przed prezesem wynikami i jak pięknie radzimy sobie na rynku. Skończyło się papierem. Zdałem sobie sprawę, że nie tędy droga.

1

Pracuje już trochę bo 8 lat może mało może dużo zależy jak patrzeć, ale zawsze biznesowi powtarzam że im większa ilość projektów w utrzymaniu rozwoju, liczba mikroserwisów tym spada jakość kodu w każdym i prawdopodobieństwo bugów jest coraz większe. Ogólnie to powinno być że jeden projekt się rozwija w tym samym czasie bo też takie przełączanie się pomiędzy projektami to często koszt 1h lub więcej na tzw. przełączenie myślami pomiędzy kontekstami czy zadaniami które realizuje projekt. Dodatkowo przez te lata zauważyłem że jak zespół 5 osobowy programistów ma pod sobą więcej niż 5-7 mikroserwisów to robi się też bałagan. Pracowałem w projekcie gdzie na 5 osób przypadało 25 mikroserwisów i to był chaos.l, patologia. O tym co kolega wyżej wspomniał że takie przełączanie się co chwilę pomiędzy wieloma projektami mikroserwisami to także męczące psychicznie jest.

1

@Marcys32: jest to prawda znana od wielu dekad na całym świecie. Inną prawdą znaną w kraju jest, że taki model janusz biznesu jest tutaj popularny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0