`Projektant` Java (lub dowolny inny język) ktoś wie co to znaczy? Ktoś pracuje jako `projektant`?

0

J.W.
Żona podesłała mi taką ofertę. Nie będę tu wklejać, żeby nie robić reklamy, ale jest to dobrze googlowalne.
Jakbym miał strzelać powiedziałbym że to nowa nazwa na architekta, ale widełki było trochę za niskie. Poza tym zaraz potem znalazłem ofertę Programista - Projektant Java - mid/senior, więc już nie mam żadnego pomysłu :(

0

Jeśli nie wiesz czym zajmuje się taki projektant to jest oferta nie dla Ciebie, proste.

1

@KamilAdam: Dzisiaj dostałem całkiem podobna ofertę --> https://vector.net/oferta/projektant-programista/
Tylko w Embedded na początku myślałem, że może to być związane z projektowaniem elektroniki. Ale w ofercie ani słowa o HW. Widełki też raczej dla dobrego mida/poczatki seniora.

0

No jak sie wygoogluje "projektant java" to mi wyskakuja ludzie pokroju Rossuma czy Stroustrupa :D (co z jednej strony ma sens a z drugiej jezyk sie troche nie zgadza;) )

2

Tłumaczenie:
projektant java - zajmuje się wyklikiwaniem formatek w enterprisy frameworku do robienia CRUDów. Na podstawie klikania tworzony jest pewnie jakiś XML, a potem z tego jakiś kod java (w który lepiej nie zaglądać). Okazyjnie jakiś kod w javie się dopisuje.
Od programowania różni się to głównie totalnym brakiem abstrakcji - jesli chcesz drugi raz zrobić podobną formatkę to jedyne sensowne rozwiązanie (takie które faktycznie działa) to copy paste.

1

Pracowałem jako "projektant - programista java", robiłem to co w innych firmach jako programista.

1

Kiedyś coś takiego występowało, taki junior architekt, że projektuje rozwiązanie ale go nie klepie. Sensu wielkiego to nie ma, więc normalne firmy raczej czegoś takiego nie robią. W przypadku Projektant/Programista to zgaduje że chodzi po prostu o taką pozycje Tech Leada, który dużo więcej będzie zajmował się review i kminieniem nad architekturą, niż klepaniem ficzerów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0