Język dla pieniędzy

0

Cześć,
jaki język daje sporo $? Wiem, że pytanie dość "puste". Rzecz polega na tym, że for fun programuje w niszowych językach (brak ofert pracy, gamedev Lua). Komercyjnie chciałbym mieć spokojną głowę jeśli chodzi o finanse.
Poziom: Junior.
Lokalizacja: relokacja

22

Język dla pieniędzy

Ponoć Chiński.

3

Każdy popularny.

2

Cobol

Edit: w sumie to nie do konca rozumiem pytanie. Chcesz zeby byl popularny i sporą kasę czy chcesz duzą kasę? Dużą kasę łatwiej osiągnąć w mniej popularnych językach, sporą w popularnych językach korporacyjnych typu java

3

nie język a sposób bycia, proponuje iść tą ściężką, programista 30k:
https://www.youtube.com/watch[...]c8iE&ab_channel=HRejterzy

2

Cobol podobno zaczyna być na topie, IBM otwiera własną akademię Cobola ;]

3

Język do zarabiania pieniędzy? Taki, którego autor nie rozumie: język biznesu. Gdyby rozumiał, nie szukałby informacji na forum.

2

Wedlug tej strony wychodzi, ze dzawa.

3
Schadoow napisał(a):

Każdy popularny.

A ja uważam, że to nieprawda. Naprawdę dobrą kasę można zarobić na wąskiej mało popularnej specjalizacji. Pytanie tylko, czy się znajdzie taką pracę. Tak więc java czy inny c# to jest kompromis pomiędzy kasą i łatwością znalezienia pracy.

4
UglyMan napisał(a):
Schadoow napisał(a):

Każdy popularny.

A ja uważam, że to nie prawda. Naprawdę dobrą kasę można zarobić na wąskiej mało popularnej specjalizacji. Pytanie tylko, czy się znajdzie taką pracę. Tak więc java czy inny c# to jest kompromis pomiędzy kasą i łatwością znalezienia pracy.

Z drugiej strony często im gorsze szambo w Javie czy C# tym więcej płacą bo nikt nie chce w tym szambie robić. devstyle jak jeszcze programował to mówił że najwięcej w C# płacili za klepanie SharePointa (cokolwiek to znaczy), ale było to tak nudne ze nie dawał rady i wolał mniej zarabiać

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0