Podwykonawstwo

3

Cześć,
Temat troche prawniczy, więc nie wiem czy nie przesadzam pytając na 4p o takie rzeczy, ale mnie to troche zaciekawiło, a może któryś z was ma takie doświadczenia.

Zastanawia mnie kwestia podwykonawstwa w IT
Przypuśćmy, że pan Bartosz prowadzi JDG, takie jak wielu z nas. Jest w pewnym projekcie. Pewnego dnia chciałby zatrudnić podwykonawce/ców do projektu przez swoją firmę. Tzn podpisać umowę B2B z innymi ludźmi, powiedzmy Adamem i Arkiem - jako podwykonawcami projektu, w którym działa.

I teraz pytanie z dwóch stron:

  • na co powinien zwrócić uwagę Bartosz, żeby to miało ręce i nogi? pytam o umowę - co tam powinno być żeby czuł się bezpieczenie, żeby tematy były terminowe itd (umowę zarówno między firmą w której robi projekt, ale także między Adamem i Arkiem)
  • na co powinni zwrócić uwagę Adam i Arek, również - żeby to miało ręce i nogi?

Dla mnie to brzmi troche jak klasyczne podwykonawstwo znane z budowlanki.. :) gdzie takie tematy to raczej normalka. Albo projekt przez jakąś firmę outsourcingującą ludzi.
Ale z ciekawości, w IT, wiecie coś o tym?

PS1.
Wiem, że z tym się idzie do prawników, ale pytam o wasze doświadczenia
PS2.
Pojawiła się wątpliwość co do zakazu podwykonawstwa w umowie. W moim przykładzie wszyscy są zupełnie świadomi całego działania i nic nie dzieje sie "pokryjomu". (tzn firma wie o podwykonawcach, o zamiarach Bartosza itd.)

1

Na pewno trzeba zwrocic uwaga na marże i na to kto odpowiada za szkody tak żeby z tej marzy zostało na sprawę sądową.

2

Umowa o poufności

2

Bartosz musi zwrócić uwagę na to czy to co chce zrobić nie jest zakazane w umowie z jego klientem, a w większości przypadków jest.

0

Wszystkie umowy UZ i B2B jakie mialem mialy zakas podwykonastwa. Tak wiec w powodzeniu i szukaniu takich firm co się na to zgodzą.
Co do tego to po prostu zwykel umowy miedzy wami. Z ewentualnie jakimiś karami za opóźnienie. Idź do prawnika niech ci umowę napisze a nie na 4P pytasz

2

...to chyba ten naturalny pociąg programistów do szukania dziur i problemów :P w sumie to dobre

proszę, nie martwcie sie o szukanie firm, o to że nikt sie na to nie zgodzi, o to że to prawnik to powinien układać - wiem że poddajecie to wątpliwości, ale ja na prawde to wszystko rozumiem
pytam o konkretny przypadek, z konkretnymi założeniami - czy ktoś może miał z tym do czynienia lub po prostu umie poradzić

na dobra sprawę nawet nie pytam o siebie i nie widzę siebie jako aktora tutaj; może kiedys :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0