Ile rozmów musieliście przejść, żeby znaleźć nową pracę mając dwa, lub więcej lat doświadczenia?

0

Szukanie nowej pracy trochę mi zajmuje i zastanawiam się czy tylko mi
Zasady: nie uwzględniamy ofert, które sami odrzuciliśmy. Chodzi o sprawdzenie jak często kandydat jest odrzucany

2

Szukanie nowej dziewczyny trochę mi zajmuje i zastanawiam się czy tylko mi
Zasady: nie uwzględniamy kobiet, które nam się nie podobały. Chodzi o sprawdzenie jak często facet jest przez panie odrzucany

Poziom merytoryczny wniosków ten sam, ale przynajmniej temat przyjemny

2

Tak z pamięci (zmiany pracy po ukończeniu 2 lat doświadczenia):

  1. 1
  2. 3
  3. 1
  4. 1
  5. 1

Średniej nie policzę, bo nie umiem całkować.

0

A jak sie liczy rekrutacja do firmy majaca duzo etapow?

0

Bazując na odpowiedziach na tak zadane pytanie nie uzyskasz danych, które będą cokolwiek znaczyły. Jest bardzo dużo innych czynników wpływających na to, czy firma Cię zatrudni czy nie.
Mówi to człowiek od 2 lat bezrobotny :(

0

Bez sensu ta ankieta bo pwoinan przynajmniej z ilością wysyłanych cv skorelowana.

0

Za długo na komentarz, więc piszę tutaj @piotrevic
Czynniki takie jak:

  • Technologia
  • Ilość wysłanych CV (jak wyżej, czy dopasowane czy na wszystko jak leci)
  • Czy z 2 letnim doświadczeniem na mida czy juniora
  • Jak ktoś ma doświadczenie większe niż dwuletnie to ma znacznie większą szansę na znalezienie roboty (jeżeli faktycznie chciał polepszyć swoje umiejętności)
    I pewnie wiele innych, ale nigdy pracowałem tylko fizycznie ( :( ) to nie wiem jakie mogą być jeszcze czynniki wpływające na zatrudnienie w pracy umysłowej
2

ale jak polazłem z łaski swojej na 3 rozmowy i w każdej dostałem ofertę to liczy się jako 3 rozmowy czy jako 1?

0

Musiałem w zasadzie jedną ale zawsze chodzę na przynajmniej 2 żeby mieć jakiś wybór w razie co.

0

Trochę złożone pytanie zależne od wielu czynników, miasta, wymagań, presji, rzeczywistego doświadczenia itp.

2

Przy ostatniej zmianie pracy byłem na 3 rozmowach. We wszystkich 3 firmach mnie chcieli. Wybrałem najlepszą ofertę.

1

Zazwyczaj wysyłałem wieczorem CV do trzech wybranych firm, na następny dzień lub po dwóch dniach był telefon z jednej, na kolejny dzień rozmowa i oferta pracy. pozostałe dzwoniły później ale już nie chciało mi się z nimi gadać. Teraz bardzo żałuję bo mogłem przeboleć jeszcze godzinę czy dwie i wybrać najkorzystniejszą ofertę a tak przez kilka lat pracowałem raczej poniżej wartości rynkowej.

Nie zdarzyło mi się chyba jeszcze żeby wysłane CV pozostało całkiem bez odzewu (zdarzyło się tylko przy pierwszej pracy, zanim miałem jakiekolwiek doświadczenie)

0

Szukałem pracy w embedded C, Linux kernel, low-level, te tereny. 12 CV wysłanych do firm z całego świata, 7 odpowiedzi, jedna oferta pracy.

0

a w realnym świecie.... 6, nie licząc tych co przez telefon miałam ochotę zapytać czy ich powaliło

2

Też uważam, że to jest splot wielu czynników. Jest wiele tematów w IT, gdzie osoba spełniaj minimalne warunki każda rozmowa kończy się propozycją pracy. Dla przykładu w PHP teraz jeśli masz 1-2 lata przyzwoitego doświadczenia i na rozmowie umiesz sklecić 2 zdania na krzyż dostaniesz praktycznie 100% pozytywnych odpowiedzi na stanowiska, gdzie spełniasz kryteria bo nie ma z kogo wybierać. Jeszcze śmieszniej jest na stanowiskach, gdzie wymaga się pracy z dużym kodem bo takich osób w PHP baaaardzo brakuje. Mając doświadczenie z większym kodem trzeba się bardzo postarać aby nie dostać propozycji pracy po rozmowie.Przypuszczam, że w większości innych języków jest podobnie. Tradycyjnie najgorszy jest rynek juniora, teraz pewnie kilka razy gorszy niż przed koronką.

2

Przy ostatnim poszukiwaniu pracy zrobiłem sobie listę, na której śledziłem stan wszystkich aplikacji. A zatem:

  • Aplikacji łącznie: 30
  • Bez odpowiedzi na CV: 9
  • Bez odpowiedzi po rozmowie z HR: 2
  • Odrzucenie na etapie CV: 10
  • Odrzucenie po rozmowie technicznej: 2
  • Otrzymanych ofert: 2

Sumuje się do 25 - z dwóch rekrutacji zrezygnowałem "gdzieś tam wcześniej", pozostałe 3 były jeszcze "w trakcie", gdy przyjąłem jedną z ofert.

EDIT: OP pytał o doświadczenie, więc - 7 lat.

0

Mając półtorej roku doświadczenia, wysłałem 100 CV, na 25 CV były jakiekolwiek odzewy i ostatecznie 3 oferty, jedna po drugiej, ale to było od marca do lipca, teraz jak gdzieś wysyłałem to na 5 wysłanych 4 rozmowy xD

0

Głównie to zależy IMO od technologii - fajnie by było zrobić zobaczyć takie porównanie w jakim języku najszybciej zdobyć pracę. Tak przykładowo ofert pracy javy jest dużo więcej niż powiedzmy w c# ale kandydatów na javę jest 10x więcej bo wszyscy się ślepo rzucają na to co jest w danym momencie na samym szczycie popularności i z tego co widzę po znajomych - znalezienie pracy w javie trwa zazwyczaj znacznie dłużej mimo większej ilości dostępnych ofert.

Dużo też pewnie zależy od "jakości CV". Wysłanie 100 CV brzmi już jak masówka - pewnie wszystkie były identyczne. Ja zawsze wysyłam tylko do paru firm, ale CV edytuję parę minut pod każdą ofertę i zawsze mam odzew (nie w sensie że zmyślam, tylko skracam lub całkiem wyrzucam opis doświadczenia mało istotny dla danego stanowiska, a opisuję szerzej powiązane doświadczenia, bardziej eksponuję słowa kluczowe zawarte w ofercie)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1