Lepsze pieniądze i stare technologie czy gorsze pieniądze i nowsze technologie?

1

Zależy od tego, jakie to faktycznie technologie by były, ale raczej poszedłbym w nowy tech za mniejszą kasę. Wystarczająco dużo nasiedziałem się w gównokodzie, by wiedzieć, że większa pensja nie hamuje narastania depresji.

5

Że swojej strony powiem że często nowości wymagane są na rozmowach. W pracy różnie :p.
Np po paru latach pracy w net framework 4.x przy zmianie pracy w paru przypadkach zostało mi tylko pocałować klamkę
Bo nie ma doświadczenia komercyjnego z Netcore.

Nic nikogo nie obchodziło że poświęca się czas po pracy, bo tylko komercyjne się liczy. I tyle pogadane, nawet do etapu technicznego nie dopuścili.

Zostaje tylko ściemą w CV lub złapanie byle czego byle zaspokoić ten wymóg.

2
LukeJL napisał(a):

Chyba, że zamiast React czy Vue byłoby np. coś z machine learning, albo tworzenie aplikacji VR czy pisanie w Ruście czy innym nowym cool języku, to wtedy wybrałbym ciekawszą technologię, ale mniej hajsu, bo liczyłbym, że przynajmniej wyniosę jakieś nowe doświadczenie z takiej pracy.

O, to też jest pytanie warte zadania, nawet ważniejsze niż kasa vs nowe frejmłorki:

lepsze pieniądze i bycie łopatowym

vs

gorsze pieniądze i nie bycie łopatowym

Poniekąd wyrażane przez klasyczne "przynajmniej się uczę" gdy stawka wynosi 40% rynkowej ;)

2

@zimna pitulka: w Javie masz tak samo, ja robiłem w Javie EE w wersji 7 kiedyś i widziałem, że na rynku pracy coraz bardziej modny nie tyle się staje Spring Boot, ale cały ekosystem mikroserwisów i komunikacji asynchronicznej opartej o brokery typu Kafka, to aby zmienić pracę na stack taki, no nowoczesny to siedziałem około 9 miesięcy po pracy aby się dokształcić i zmienić branżę. Niestety branża IT jest dość dynamiczna i czasem kosztem wygody, można sobie zrobić kuku, np na wypadek zwolnienia, bo ciężko potem znaleźć coś nowego. A firmy nie mają zazwyczaj budżetu aby pracownikowi płacić za 3 miesiące za nic nie robienie, tylko dokształcanie się, aby wejść w projekt. Stąd poszukuje się ludzi umiejących takie i takie technologie.

0

A gdyby był wybór Pascal/Delphi/Lazarus albo JS? Co byście wybrali?

3

Przede wszystkim to bym się zastanowił co jest takiego złego w JS poza tym, że pozwala na popełnianie większej ilości błędów niż wychowana w pato rodzinie konkubina pato mężczyzny mającego ciężką rękę.

0

@ToTomki: generalnie js jest coraz lepszy a to co powiedziałeś to rozumiem, że zatrzymałeś się z wiedzą o js jakieś 15 lat temu?

1

Rozmawiając z ludżmi poza programowaniem, chyba teraz najbardziej opłaca się iść w cloud. Stawki na mida to okolice 120-150/h na b2b.... a seniorka do 200zł/h. W jakiej technologii mozna tyle zarobic programujac?

2

powiedziałbym, że ogólnie lepiej brać lepsze technologie, a to po to żeby nie utracić wartości na rynku - trzeba patrzeć przyszłościowo
oczywiście są od tego wyjątki - buduje dom, myśle o firmie czy chce coś konkretnego i najzwyczajniej potrzebuje kasy; wtedy mozna wejść w bagno, byle nie na długo

też nie jest na rynku tak że trzeba wybierać. często, ale nie zawsze

4

Lepsze pieniądze i stare technologie czy gorsze pieniądze i nowsze technologie?

To zależy jak prowadzony był/jest projekt, jeśli jest jakoś opisana architektura, są testy automatyczne i zawsze robiono code rewiew, to stary projekt nie jest zły, zaś jeśli tych rzeczy zabrakło, to nawet nowy projekt jest/będzie koszmarem.

Nowe technologie, za jakiś czas też będą stare, ale dziadostwo i dług techniczny się nie zmieniają :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0