Zmiana zawodu-100% zdalnie. Proszę o pomoc.

0

Okej rozumiem że ML muszę odpuścić ze względu na brak wykształcenia. W takim razie Data Scientist też odpada bo te dwie dziedziny są raczej ze sobą powiązane. Dziękuję :)

3
FreeOS95 napisał(a):

mam 23 lata

FreeOS95 napisał(a):

Okej rozumiem że ML muszę odpuścić ze względu na brak wykształcenia.

nic nie musisz odpuszczać, zrób maturę i studia. Jesteś młody.

0

Poszukałem, popytałem, dołączyłem do kilku grup na discordzie o tematyce programowania/IT i faktycznie 80% ludzi potwierdziło to że bez studiów jest ciężej ale nie jest to niemożliwe. Więc wybór języka za mną, materiały do nauki są, nic tylko siadać i pisać. Dziękuję jeszcze raz wszystkim bez wyjątku! Pozdrawiam :)

2

Drogi FreeOS95,

Ja bym również proponował zwrócić uwagę na następujące MITx kursy:

1) MITx Computational Thinking Using Python

2) MITx Micromasters Statistics and Data Science

Podstawową zaletą jest to, że mogą pomóc w strukturalizacji nauki i narzucają tempo. Lingua franca Data Science to angielski, więc automatycznie ta kompetencja zostanie nabyta. Na plus jest też to, że jest aktywny Discord kanał dla obu kursów z 1.

Według mnie, Introduction to CS z profesorem Grimsonem jest bardzo dobry. Niemal wszystko względem kursów jest dostępne we wersji bezpłatnej, tzn. "audit".

Jeśli chodzi o 2., tutaj już będzie potrzebna matematyka - kurs Fundamentals of Statistics wymaga multivariate calculus i podstaw algebry liniowej.

1

@FreeOS95: i jak wam idzie po 1.5 miesiąca nauki?

2

Brak wykształcenia jest przeszkodą tylko przy pracy na etat. Nikt nie zabroni założyć swojej firmy i brać zlecenia na realizację projektów. O wykształcenie nikt nie zapyta, ale trzeba mieć umiejętności l.

2

@Meini wydaje mi się, że aby założyć własną firme w tej dziedzinie dobrze jest przejść pierwszy etap na etacie. Masz wtedy okazje poznać innych ludzi z branzy, zobaczyć jak ludzie funkcjonują w tej branży, spróbować utrzeć jakieś znajomości, dzięki którym mógłbyś sobie ułatwić pozyskiwanie zlecen - można by wymieniać, no na pewno to jest na plus

1

A jeszcze na temat braków. Umówmy się - do klepania gównocrudów w korpo nie trzeba wiedzy z zakresu inżynierii oprogramowania albo algorytmów. Trzeba sprawnie poruszać się w technologii/frameworku i znać dobre praktyki i to tyle.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0