Odejście z pracy po okresie 2 miesięcy

1

Cześć,

z początkiem kwietnia rozpocząłem prace w pewnej, wrocławskiej firmie. Tak na prawdę od początku praca mi się nie podoba. Zdecydowanie obietnice z rozmowy kwalifikacyjnej mają się nijak do rzeczywistości. Najgorszy jest fakt, że projekt jest bardzo nudny, mało rozwijający. Od początku pracy napisałem bardzo mało kodu i nie widzę szans na poprawę.

Zastanawiam się nad poszukiwaniem nowej pracy i tutaj rodzi się pytanie. Czy dodawać aktualna pracę do CV? Myślę, że nie będę miał problemu żeby wyjaśnić rekruterowi powód mojego odejścia, ale sam nie wiem jak to będzie wyglądać. Chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych osób. Zaznaczę też, że mam około 2.5 roku doświadczenia

1

imo nie ma wielkiej roznicy czy wrzucisz czy nie byle sie z tego wybronic w sensowny sposob

3

Ja na Twoim miejscu popracowałbym trochę w tej firmie i wykorzystał ten czas na dalszą naukę i za parę miesięcy wybrał się na rozmowę. Powody są dwa- koronawirus- nie wiadomo co i jak będzie, a po drugie to mimo wszystko zawsze dziwnie wygląda w CV jeśli ktoś gdzieś pracował 2- 3 miesiące. Ok, zdarza się wylot po okresie próbnym, to normalne, ale jeśli Ciebie nikt nie chce wyrzucić (zakładam, że tak jest), to po co sobie dodawać problemów.

3

Wiesz ze równie dobrze możesz nie wpisywać tego doświadczenia w CV jeśli się boisz co ktoś pomyśli? Wątpie żeby miało to znaczenie dla rekrutera.

4

Jestem w tej samej sytuacji, uciekam po dwóch miesiącach. Szkoda zdrowia. Chce ci się rano wstawać do tej zarąbistej firmy? Mi nie, wolę trochę bezrobocia i czas na własne projekty.

Lub brak bezrobocia, jeśli chcesz czegos poszukać :) Ja w CV nie będę tej firmy wpisywać.

1

Takie akcja się zdarzają i nie ma problemu mieć w CV 2 miesiące w jednej firmie. Problem jakbyś miał kilka takich pozycji. Kłamstwo ma krótkie nogi i świat jest mały. Co odpowiesz na rozmowie jak zapytają o dziurę w CV? W obecnej sytuacji "Podróżowałem po Świecie" raczej odpada :D. Co jak będziesz wciskał nieprawdę a rekruter swoimi kanałami dowie się, że jednak gdzieś pracowałeś przez 2 miesiące.

0

Kurczę mam podobny problem. Też chciałbym się zwolnić i zacząć uczyć się innej technologii/robić jakiś ciekawy projekt, jednak obawiam się sytuacji na rynku przez pandemię koronawirusa.
Btw. macie doświadczenie w tym, jak firmy podchodzą do możliwości przesunięcia dnia rozpoczęcia pracy powiedzmy o miesiąc? Chciałbym odpocząć sobie przez ten czas, bo z urlopem w nowym miejscu na początku byłby problem.

2

Ja osobiście bym przeczekał do września, października i wtedy podjął decyzję. Póki macie robotę to pracujcie w niej i dokształcajcie się na miarę możliwości po godzinach. Mówię to, ponieważ, aktualnie na rynku pracy przez koronnego jest niezły młyn i firmy zwalniają, nie przedłużają, zatrudniają, że suma sumarum lepiej przeczekać to już w tych okowach.

1

@jumbo_jet: mój znajomy powiedział że od czwartu do wtorku ma codziennie rozmowy rekutacyjne, a ma trochę ponad 3 lata doświadczenia komercyjnego
@anonim987 j/w tzw wpadki się zdarzaja więc nie ma co się spinać, ja mam w CV 6 miesięcy bez pracy i nikt się nie czepiał nadmiernie o to.

2
Erni120 napisał(a):

Btw. macie doświadczenie w tym, jak firmy podchodzą do możliwości przesunięcia dnia rozpoczęcia pracy powiedzmy o miesiąc? Chciałbym odpocząć sobie przez ten czas, bo z urlopem w nowym miejscu na początku byłby problem.

Nie prościej powiedzieć podczas rekrutacji, że jesteś dostępny od dnia takiego, a takiego, zamiast mówić ile masz wypowiedzenia w obecnej pracy?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0