Jak szukamy pracy dorywczej na wieczory pn-pt, gdy za malo zarabiamy na etacie w it?

0

Witam.

Od prawie dwóch lat pracuję jako tester automatyczny w jednej z firm na krakowskiej bonarce. Nie jest to zbyt rozwojowe stanowisko ora wynagrodzenie jest dość niskie i nie rośnie(nie ma tu premii inflacyjnej ni szans na podwyżkę, być mo że jeśli płaca minimalna od następnego roku wzrośnie tak jak w tym roku, w końcu moje wynagrodzenie przebije podwyżke dostanę do wysokości tej płacy bo zatrudnienie poniżej płacy minimalnej nie jest legalne).Od paru miesięcy, w wolnych chwilach próbuję zmienić kierunek rozwoju na bardziej płatne staowiska, póki co bez sukcesu, jednak nie w tym rzecz.

Koszty życia rosną bardzo, powoli pzestaje być możliwe życie za takie pieniądze, a oszczęności zaczynają topnieć z dnia na dzień. Chciałbym więc popracować troszeczkę wieczorami w dni pracy(tu akurat nie ma za bardzo nadgodzin), więc nie powinno być z tym problemu, z tym zastrzeżeniem, że umowa jest o pracę i wyklucza możliwości:
-zawarcia drugiej umowy o pracę równocześnie(można umowy inne cywilnoprawne lub na czarno)
-pracy jednocześnie w innej firmie w branży IT, nie jest sprecyzowane, czy tylko jako tester czy ogólnie, jednak załóżmy że ogólniie
Parę ostatnich tygodni poszukiwałem takiego dodatkowego zajęcia, póki co bezskutecznie:
-gastronomia, sklepy, magazyny - tu oczywiście można, jednak bardziej chodzi o możliwość pracy weekendami, a wieczory w tygodniu tylko tak "dodatkowo"
-sprzedaż, akwizycja, telemarketing, produkty bankowe - tu co prawa są takie oferty pracy, jednak wielką niewiadomą jest tu, czy otrzyma się wynagrodzenie
-roznoszenie ulotek itd - można wykonywać ale jedynie przez 1-2 dni i ciężko by było znaleźć dodatkowy pół uzupełniający akurat na te dni, co wieczorem zlecenia nie będzie
-MLM - niska renoma pracy, dużo więcej czasu przeznaczone na pracy organizowanie sobie niż na zwyczajne pracowanie
-agencje pracy-tu mówią że jak najbardzij można tyko wieczorowo, a okazuje się jak w przyadku sklepów i gastronomii, że ok. 2 całe weekendy w miesiącu trzeba pracować

Przy poprzednich pracach - korporacja księgowo-finansowa, zarobki były w sumie podobne, jednak więcej niezapowiedzianych nadgodzin, więc wieczorowo praca odpadała ale jeszcze było się trochę młodszym i czasem dało się dorabiać dorywczo jako ochroniarz na umowie śmieciowej. Obecnie jest tak ze zdrowiem i energią, że niestety muszę w weekendy leżeć i odpoczywać, nie dałbym rady wtedy pracować.

Jakie macie pomysły na tego typu stałe zlecenia w Krakowie, niekoniecznie ambitne, ale by móc koniec z końcem związać?

2

Co to znaczy niszowa technologia? Pracuje teraz jako SDET w Krakowie, ale zaczynałem jako tester manualny i nie było większego problemu, żeby przeskoczyć do innej firmy na automata. Pisałem ponad rok w ruby testy dla ui, po czym bez większych problemów przeskoczyłem na testy rest api w javie. Generalnie to jak ktoś szuka problemu to zawsze go znajdzie ;)

5

Dobry tester zarabia tyle samo co programista. Skoro zarabiasz tak śmiesznie mało jak piszesz to albo jesteś złym testerem, albo nie umiesz się dobrze sprzedać

4

Tak jak poprzednik pisze. Dobrzy testerzy to jest ten sam poziom zarobkowy co programiści.
Czytam już kolejny Twój post i może tylko to moje odczucie ale najpierw poszukałbym problemu u Ciebie dopiero potem szukał problemów u pracodawców/ w ofertach pracy/ rynku pracy.
To nic ofensywnego - po prostu dobra rada.
Powodzenia :)

EDIT: Mam na myśli testerów automatycznych zwanych programistami testów automatycznych - chociaż znam przypadki bardzo dobrze zarabiających testerów manualnych - ale tam głównie płaci się za wiedzę domenową.

0

Tak z ciekawości Hydrauliku, mógłbyś napisać choćby widełki w jakich jest Twoja pensja?

1

Brutalna ekonomia, wynagrodzenie za pracę zależy od stanowiska. Te z małymi wymaganiami na start nie dają ani szansy na rozwój ani lepszej kasy.
W IT rządzi ta sama ekonomia co w Żabce, Stokrotce, Lewiatanie. Sprzedawca gdzie by nie pracował zarabia mało i nie awansuje na senior sprzedawcę z kasą 2 razy więcej.

@Hydraulik Kerynieśpi nie śpij. Uciekaj do przodu, nie czekaj na Godota.

PS Zmiana miasta nic nie da, w Warszawie tego typu praca na nizinach IT to złotówka albo 2 złote brutto powyżej ustawowej minimalnej na godzinę. Miejsca zapełnione bootcampowcami albo wbijającymi w branżę - też liczą, że: "przewegetuję 2 lata (komercyjne exp leci) i zostaną z automatu programistami 20k".
Żeby efektywnie wykorzystać przestrzeń biurową, która jest cenniejsza od takiego robotnika-w-IT to praca bywa zorganizowana na 2 zmiany, 6-14 i 14-22.

1

Ja bym szukał jak najszybciej nowej pracy jako tester, najgorzej jak się tak zasiedzisz w nierozwojowej pracy i za rok będzie Ci jeszcze gorzej znaleźć dobrą ofertę. Naucz się w domu tego czego wymagają w ofertach do dobrych firm i aplikuj. Mając 2 lata expa w automatach powinieneś na spokojnie znaleźć coś za 6k brutto UOP w Krakowie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0