Wybór drogi dla siebie.

0

Hej,

od jakiegoś roku interesuję się frontendem. Nie będę ukrywał, że mnie to bardzo interesuje i lubię to. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale chciałem spróbować czegoś innego i poszedłem na kurs Javy. Jestem obecnie przy końcu kursu i mogę z pewnością stwierdzić, że bardziej widzę siebie w froncie.
Proszę powiedzcie mi, gdzie jest łatwiejszy próg wejścia? Jestem po AiR.

Pozdrawiam

0

Sam sobie odpowiedz, czy większe szanse masz w czymś, w czym się odnajdujesz i co lubisz robić, czy w czymś, do czego nie jesteś za bardzo przekonany :P

Turbo-oblężenie na entry level jest teraz i na froncie, i w Javie, więc wielkiej różnicy w tym względzie pewnie nie odczujesz.

0

Jeśli miałbyś pójść w backendowe technologie tylko dlatego że miałbyś łatwiejszy start lub lepsze pieniądze (chociaż uważam że finansowo jest podobnie) to nie ma to większego sensu. We froncie aktualnie jest też całe mnóstwo ogłoszeń i jeśli przygotujesz sobie jakieś ciekawe portfolio to szybko coś znajdziesz bez większego doświadczenia. Nie rób niczego na przekór sobie bo zamiast robić coś co lubisz będziesz się tylko męczył. Jak napisał ci kolega wyżej, sam odpowiedziałeś sobie już na pytanie więc posłuchaj tej odpowiedzi ;)

0

Próg wejścia będzie łatwiejszy tam, gdzie będziesz robił to co lubisz. Skoro front CIę kręci naturalnie i łatwiej przyswajasz więcej wiedzy o nim niż o czymś co CIę nie kręci. Będzie CI też łatwiej się rozwijać i będziesz bardziej szczęśliwy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0