Gdzie szukac pracy bez doswiadczenia komercyjnego?

0

Gdzie latwiej dostac prace bez doswiadczenia i studiow kierunkowych(nawet nie pytajcie co skonczylem bo wstyd)? Python, Java czy Android? Liznalem Java + Spring/Android i Python + Django i zdalem sobie sprawe ze chyba lubie po prostu kodzic. Chcialbym sie gdzies zlapac zeby zbierac expa. Pytam tez dlatego, ze slyszalem ze javowcy bez studiow na entry-levelu sa odrzucani. Dodatkowo chcialbym spytac czy jezeli biore udzial w projekcie open source w Androidzie to bedzie to rozpatrywane jako w pewnym stopniu doswiadczenie czy raczej takie 'meh'?

0

To jakby niemowlak powiedział, że lubi żyć.

1

Wszędzie. Nie ważne jakie studia ukończyłeś, ważne co umiesz. Wiele firm przyjmuje ludzi, którzy tylko coś tam "lizneli" z programowania. I nie patrz na początku na to ile bedziesz zarabiać, bo nie tędy droga.

5
kasztanozord napisał(a):

i zdalem sobie sprawe ze chyba lubie po prostu kodzic

jak kilka tysięcy ludzi ostatnio po artykulikach o zarobkach ;)

0

Na praktykach studenckich. Serio. Są obowiązkowe, każdy absolwent ma po praktykach doświadczenie komercyjne i w większości przypadków dostaje pierwszą pracę.

Serio. Firmy programistyczne nie są zasilane rządowym 5000+ dla tysięcy amatorów przebranżowienia po artykułach w prasie na temat zarobków specjalistów programowania.\
Liczba absolwentów kierunów informatycznych z nadmiarem zaspokaja zapotrzebowanie na juniorów, z kilkuletnim wykształceniem (nie 3 miesiące bootcampu albo oglądania kursów video) i niewielkim doświadczeniem z praktyk studenckich.

0

Dodatkowo chcialbym spytac czy jezeli biore udzial w projekcie open source w Androidzie to bedzie to rozpatrywane jako w pewnym stopniu doswiadczenie czy raczej takie 'meh'?

Na moje ślepawe oko udzielając się w OS kasujesz sporą część wannabe-developerów na starcie, gdyż masz się czymś konkretnym pochwalić. Jako 'meh' bym tego nie odbierał.

slyszalem ze javowcy bez studiow na entry-levelu sa odrzucani.

Podobno. Może wynika to z liczby kandydatów ubiegających się o stanowisko "Programista Java", jakby innych języków, o posadach nie wspominając, nie było?

Python, Java czy Android?

Wydaje mi się, że swym ostatnim pytaniem odpowiedziałeś na to pytanie.

1
kasztanozord napisał(a):

Dodatkowo chcialbym spytac czy jezeli biore udzial w projekcie open source w Androidzie to bedzie to rozpatrywane jako w pewnym stopniu doswiadczenie czy raczej takie 'meh'?

Zdecydowanie 'meh', liczą się tylko projekty "TODO List" zrobione na zajęcia na podstawie Tutorialspoint. Ujdzie jeszcze Contoso University, ale tylko jeśli chciałbyś celować w ASP.NET.

0
Westen napisał(a):

Wszędzie. Nie ważne jakie studia ukończyłeś, ważne co umiesz. Wiele firm przyjmuje ludzi, którzy tylko coś tam "lizneli" z programowania. I nie patrz na początku na to ile bedziesz zarabiać, bo nie tędy droga.

Nie licząc tych miejsc, gdzie brak studiów przy braku doświadczenia zamyka wiele drzwi. A są takie gdzie nie puszczą cię bez dyplomu chyba, że jesteś geniuszem programistycznym ze znanymi osiągnięciami. Ale istnieje 99% szans, że rozmawiamy tu o stanowisku małpy do kodowania, które nie łapie się do kategorii wymagającej zaawansowanej wiedzy akademickiej.

1
Westen napisał(a):

Wszędzie. Nie ważne jakie studia ukończyłeś, ważne co umiesz. Wiele firm przyjmuje ludzi, którzy tylko coś tam "lizneli" z programowania.

Niby gdzie są takie firmy? Jak znasz naprawdę firmy, które przyjmują ludzi bez studiów informatycznych i coś liznęli z programowania, to napisz coś więcej, bo o to kolega prosił. A jak nie znasz, to nie opowiadaj komunałów sprzed 10 lat, bo człowieka wprowadzasz w błąd.

Faktem jest, że są firmy, które zatrudniają ludzi w trakcie studiów informatycznych, którzy coś z programowania tylko liznęli. Z tym oczywiście trudno się nie zgodzić.

Jeśli @kasztanozord chcesz znaleźć pracę w programowaniu bez wykształcenia, to przede wszystkim musisz być sporo lepszy, niż większość studentów, bo inaczej zawsze odpadniesz w zestawieniu z kimś, kto umie tyle samo, a do tego kończy studia informatyczne. I ważne by być bardziej z motywowanym przy szukaniu pracy, bo na większości rekrutacji odpadniesz na etapie czytania twojego CV.

W aplikacjach mobilnych rynek dla juniorów jest mikroskopijny, wszyscy moi znajomi, którzy nastawiali się w czasie studiów na mobilne skończyli w webie, bo tam jest zapotrzebowanie.

W jakiej obecnie technologii programistyczne najłatwiej pracę bez studiów nie wiem. Wiem natomiast, że w żadnej nie jest to proste, ale niektórym się udaje, więc da się. Chyba najczęściej udaje się jednak ludziom z PHP.

0

Tak da się wbić bez doświadczenia do pewnego typu firm - januszsoftów. Ale i te są już od jakiegoś czasu strasznie wybredne. I student będzie pierwszy w kolejce przyjmowanych, bo jest tańszy z racji ulgowego rozliczania podatku.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0