Ile potrafię?

0

Witam

Potrzebuje drobnej pomocy ludzi który się znają bardziej niż ja.
Zamierzam szukać pierwszej pracy i tak naprawdę nie wiem ile umiem. Wiem co potrafię napisać, ale nie wiem czy to jest dużo czy mało, czy mam z czym startować do firm i ile chcieć pieniędzy.

Znam (w różnym stopniu): c++, php, css, html, js, sql, bazy danych, pisze w NetBeans, angielski bez szału (B2)

Krótko co potrafię napisać od podstaw:
Strona z CMS
Sklep internetowy
Strona typu wizytówka
wszystkie z wrzuceniem tego co trzeba do bazy, potem wyjęciem i wyświetleniem tak żeby ładnie to wyglądało i wyświetlało co trzeba, oczywiście logowanie z walidacją, integracja z google API (mapy i reCAPTACH). Wszystkie strony z RWD, MVC.
JS słabo, ale sie ucze.

Frameworki tylko liznąłem

Aplikacja okienkowa w C++

Byłem na krótkim kursie z PHP + bazy danych i na podyplomówce z baz danych, obecnie robię coś zupełnie niezwiązanego z IT.
Do tej pory komercyjnie stworzyłem stronę z CMS dla firmy z branży nieruchomości. Zakres: dodanie ogłoszenia ze zdjęciami, dodawanie aktualności, formularz kontaktowy, a później rozbudowałem o system zarządzania fakturami (nie jest to system księgowy).

Na zakończenie kursu PHP + bazy danych był projekt zaliczeniowy, kolega zrobił zwykłego CMSa do bloga (na jednej stronie wkładam tekst do bazy, na drugiej się wyświetla) facet z kursu powiedział, że jest spoko i że kolega sporo się nauczył. Ja zrobiłem całkiem ładnie wyglądającą stronę (przynajmniej moim zdaniem), gdzie wkładałem dane o nieruchomości do bazy (adres, miasto, kod pocztowy, wielkość lokalu itp), wyciągałem, użytkownicy się logowali, nadawałem im uprawnienia, był rejestr logowań, rejestr zmian, w zależności od uprawnień użytkownik kasując rekord albo tylko go dezaktywował (zwykły użytkownik) albo faktycznie kasował z bazy (admin). Pobieranie wybranych rekordów do pdf i excela. I było jeszcze parę innych rzeczy

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

0

Twój opis niewiele mówi o jakości kodu. Na pierwszy rzut oka niby sensownie, ale równie dobrze może to być kod spaghetti. Lepiej byłoby pokazać profil na Githubie, jeśli takowy posiadasz.

0

Nie mam Githuba, ale stworze. Podczas rekrutacji jest to ważne?

Kody staram się pisać najprościej jak się da, bez udziwnień i kopiowania czegoś co działa, ale nie jest moje i nie wiem dlaczego działa.
Tam gdzie trzeba pisze obiektowo, zasadniczo jak najwięcej rzeczy do funkcji wrzucam i ich używam. Nie piszę w kodzie "właściwym" tego co może być wyrzucone do funkcji.

0

@grzeso: Ile linijek kodu mają twoje funkcje (średnio)?

0

W zależności od funkcji, ale raczej mało bo nie są zbyt skomplikowane. Czasem 20 czasem 40-50.

0

20 to sporo, 50 za dużo.

0

no to dobrze, bo długich funkcji staram się unikać

1

Generalnie żeby napisać funkcję dłuższą niż 10 linijek trzeba mieć mocne argumenty.

12

Kolego z dobrego serca, nigdy nie wrzucaj na polskie forum swojego kodu. Zostaniesz oceniony przez wszystkich seniorów z Google i Facebooka tymczasowo robiących na stażu w Comarchu.

0
itsme napisał(a):

Kolego z dobrego serca, nigdy nie wrzucaj na polskie forum swojego kodu. Zostaniesz oceniony przez wszystkich seniorów z Google i Facebooka tymczasowo robiących na stażu w Comarchu.

hahahhahaa
rozj-bales system
100/100

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0