Po jakim czasie praca zdalna?

0

Po jakim czasie pracy stacjonarnej zaczęliście pracować zdalnie? Czy w domu pracujecie bardziej efektywnie? Zdarza się, że w pracy jest przestój i siedzę bez sensu męcząc się nic nierobieniem. Zaznaczam, że pracuję dopiero trzeci miesiąc, ale myślę, żeby przejść za jakiś czas na pracę zdalną, tylko po jakim czasie ma to sens?

0

Najpier musisz to uzgodnic z pracodawcą, bo większość firm preferuje raczej pracowników stacjonarnych. Jesli sie nudzisz w robocie, zacznij sie uczyc nowych rzeczy w pracy. Nowy FW, wzorce, algorytmika..itp.

0

To jest kwestia predyspozycji, ale ja jestem mniej produktywny pracując z domu. Często nie mogę się powstrzymać przed zrobieniem czegoś innego niż praca i w efekcie zrobienie tego samego co robię w 8h zajmuje mi z godzinę więcej (czyli z dojazdami wychodzę na zero). Komunikacja przez Skype też jest słabsza, co przeszkadza zwłaszcza że ostatnio jestem w projekcie który wymaga kooperacji z większą liczbą osób. Zdarza się też że np moja dziewczyna zostaje w domu i czasami zawraca mi dupę w środku dnia, albo zaczyna odkurzać mieszkanie.

0

Wedlug mnie jednak trzeba miec ze 2-3 lata doswiadczenia, inaczej troche jak kula u nogi.

1

Jeśli pracujesz w projekcie, który już istnieje 2-3 lata to na pewno masz duzo pytań dotyczących dziedziny i wtedy praca zdalna może utrudnic komunikacje, chyba, ze codziennie macie jakies odprway online ny Skype lub inne.
Jeśli natomiast pracujesz samodzielnie nad nowym projektem i robisz np. front-end, to wtedy znasz zadania, ktore masz wykonac i codzienna obecnosc w biurze nie jest konieczna.
Wszystko zalezy tez od samodzielnosci, doswiadczenia i umiejętności. Najcześciej jednak robota ma byc zrobiona. Istnieje jeszcze kwestia jakości tego kodu, a ta u zaczynajacych zabawe w programowanie jest czesto słaba. Wiekszosc firm nie dba o jakosc kodu, ale fakt jest faktem, ze dobrych praktyk trzeba sie uczyc od samego początku pracy na stanowisku programisty.

0

Dwa, trzy lata. Jesli masz faktycznie doswiadczenia tylko 3 miesiace to musisz troche czasu poswiecic aby Twoja praca z domu miala sens.

0

Ja po 4 miechach zaczalem zdalnie klepac dla firmy. Pracuje z domu. Wczesniej robilem duzo zlecen jako wolny strzelec. Znam FW lepiej niz mój Manager. W firmie pracują ludzie, którzy piszą taki kod, ze włos sie jezy na głowie..Jeszcze mi podziekowal, że bede dalej dla nich pracował.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0