Wątek przeniesiony 2017-03-26 12:42 z Społeczność przez Adam Boduch.

Wasze tricki na ocenę pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej

0

Głównym zadaniem interview jest ocena potencjalnego pracownika przez pracodawcę (czy tam rekrutera); ale wydaje mi się że może być też jakimś sposobem na to by to pracownik ocenił pracodawcę, tj. firmę, warunki w niej panujące, umiejętności przyszłych współpracowników?

Właśnie planuję zmienić pracę, a nie chcę wylądować wśród januszy :)

1

Wejdz na glassdora lub inna platforme do oceniania pracodawcow. Zignoruj pozytywne komentarze, skup sie na negatywnych i przemysl jak bardzo negatywy ci nie pasuja.

4

Głównym zadaniem interview jest ocena potencjalnego pracownika przez pracodawcę (czy tam rekrutera)

Z takim błędnym podejściem od razu jesteś na gorszej pozycji. Rozmowa kwalifikacyjna to taka biznesowa "randka", można na nią przyjść z myślą "byle mnie chciała, byle mnie chciała", albo można iść by się dowiedzieć o zaletach i wadach drugiej strony i ocenić (na tyle obiektywnie na ile to jest możliwe) czy tworzylibyście dobry "związek".

1

Patrzysz na linkedinie, gdzie wcześniej pracowali ludzie i gdzie teraz pracują byli pracownicy. To najlepsza metoda ;) Na rozmowie wystarczy zapytać co ludzie lubią a czego nie lubią w tej firmie, jak zaczną się mieszać i dziwnie zachowywać to już duża wskazówka.

0

Jest jeszcze jeden sposób dość ważny przy wycenie startupów itp. Jeśli to S.A. to można sprawdzić raporty finansowe. A w przypadku Z.O.O. wystarczy nawet sprawdzić kapitał (ze stopki w mailu) i oszacować... na ile jeszcze starczy kasy od inwestorów. (W uproszczeniu Kapitał - (średnie zarobki + 30%) X liczba pracowników X liczba miesięcy działania firmy). Często spółka nie zarabia (albo zarabia grosze) bo robi mega super projekt do podboju galaktyki i rachunek jest prosty ( i nie ma co wierzyć, że inwestorzy dorzucą kolejne miliony). Czasem wychodzi, że kasy jest na rok i wtedy można ryzykować, czasem wychodzi, że firma już jest bardzo pod wodą i wtedy trzeba się mocno zastanowić. Już zdarzyło mi się uniknąć kanału dzięki temu.....

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0