Product Owner - rekrutacja

0

Cześć,

Szykuje mi się rekrutacja na stanowisko Product Owner'a, tym samym mam pytanie, jakich pytań można się spodziewać na to stanowisko? Pytam jako osoba, która wcześniej nie miała z tym styczności. Na jakich cechach i umiejętnościach może najbardziej zależeć pracodawcy?

Może ktoś z Was ma jakieś informacje na ten temat.

PS. Jakiej kasy się można spodziewać w przypadku junior/regular stanowiska?

0

To po polsku? Kim jest Product Owner to dałem radę wyczytać i nawet wiele więcej. Wyciągnąłem wnioski i mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać po rozmowie, ale pytanie dotyczyło tego czy ktoś miał styczność z rekrutacją na dane stanowisko i może podzielić się swoimi doświadczeniami + z praktycznego punktu widzenia jakie umiejętności na tym stanowisku są najważniejsze, więc jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to daruj sobie takie odpowiedzi z d**y.

Sekretarz, co w tym dziwnego? Tak na logikę od każdego praktycznie jakiegoś tam stanowiska da się zrobić stanowisko juniorskiego, które zapewne będzie polegać na wprowadzeniu osoby bez doświadczenia. Może podzielisz się co tak Tobą wstrząsnęło w rekrutacji na Junior Product Owner'a?

1

Junior Product Owner to trochę dziwny pomysł, bo to trochę jak jakiś Junior Architect, albo Junior Lead Developer, taki lekki oksymoron.
Ja bym widział Product Ownera raczej jako przejście z pozycji Analityka Biznesowego i to mniej więcej odpowiadające przejściu Senior/Lead developera na Architekta.

1

Jak wyzej, u mnie w firmie nie ma czegos takiego jak junior/regular PO, najnizszy stopien to senior i rekrutuje sie tak, jak SM - albo ludzi z doswiadczeniem, albo przynajmnej seniorow QA/DEV/BA.

0

Ok, teraz rozumiem. W każdym razie idę dalej na taką rozmowę, próbuję ułożyć sobie argumentacje, dlaczego akurat mnie powinni zatrudnić dlatego też zastanawiam się nad najważniejszymi kryteriami wyboru (istotne ze względu na brak doświadczenia).

No i jeszcze temat kasy, myślałem 3,2-3,5 k netto, co sądzicie?

Żeby nie było, google odpaliłem mocniej. W mojej ocenie na takim stanowisku najistotniejsze to:

  • komunikatywność, umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta ze względu na potencjalnie częsty kontakt?
  • umiejętność pracy w grupie, znajomość AGILE itp
  • wysokie zdolności analityczne
  • studiować informatykę albo mieć jakąś wiedzę, żeby wiedzieć chociaż " co to java "
1

Najistotniejsze to mieć rozeznanie w rynku i rozumieć produkt. Jak dla mnie skoro w ogóle zadajesz takie pytania to średnio nadajesz się na tę pozycję.

3

@Czarny Samiec o_O nie no najważniejsze na takiej pozycji to:

  • znajomość domeny i zagadnień z nią związanych
  • znajomość rynku
  • szacowanie ryzyka
  • harmonogramowanie, układanie ganttów
  • ogarniecie w kontekście informatyki na tyle żeby swobodnie rozmawiać z programistami

Jak zaproponujesz 3k to myśle że rekruter padnie na zawał ze śmiechu, bo to tak jakbyś poszedł na rozmowę na stanowisko jakiegoś dyrekora w firmie i zaproponował minimalną krajową na początek.

0

Z doświadczenia z korpo handlowego (400 osób biurowych) gdzie IT było tylko jednym z wielu działów mogę powiedzieć, że rekrutacja na takie stanowisko jak PO to w ogóle abstrakcja.

W naszym przypadku PO to był zwykle szef (lub osoba przez niego wyznaczona) działu który zgłaszał zapotrzebowanie na appkę do działu IT. Był to PO w dosłownym tłumaczeniu, osoba która reprezentowała dział który miał z zamawianego produktu korzystać. Miała jasno przekazać wymagania i co 1/2/3 tygodnie (w zależności od projektu) sprawdzać postęp i czy prace idą w dobrym kierunku. PO również raportował wyżej i przekazywał swoje uwagi.

To co opisał @Shalom, harmonogramy, gantyy, ryzyka - robił PM.

4
Shalom napisał(a):

Junior Product Owner to trochę dziwny pomysł

Może to firma Gerber. ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0