Szukanie nowej pracy a wypowiedzenie

0

Jak to u was wygląda? Najpierw szukacie i umawiać że możecie zacząć za miesiąc i składacie wypowiedzenie w obecnej czy najpierw wypowiedzenie i liczycie że uda się wtedy szybko znaleźć?

0

na początku to myśle, pozniej myśle, myśle, myśle i wymyślam, czasami tak, a czasami inaczej. roznie.

1

Najpierw masa potem rzeźba... Znaczy się najpierw rozsyłasz CV i znajdujesz nową pracę a potem się zwalniasz. Chyba ze planujesz zrobić długie wakacje, wtedy możesz odwrotnie.

0

Ostatnio najpierw szukałem a później załatwiałem ale następnym razem prawd. złożę wypowiedzenie i w tym momencie zaczne szukać :D

0

A czy ktoś z Was był w sytuacji, gdzie zwolnił się z jednej pracy, a w drugiej się rozmyślili? Warto się przed tym jakoś (jak?) zabezpieczyć? Czy umowę podczas takiej zmiany z drugą firmą podpisuje się jakoś wcześniej?

Ogólnie mam dobre stosunki z szefem, po odejściu planuję jeszcze jakiś czas wspierać firmę, bo brakuje rąk do pracy, ale nikt chyba by nie chciał być w sytuacji, gdzie mówi szefowi, że się zwalnia, a tu nagle klops, bo po 2 tyg. firma się rozmyśla.

1

W normalnej firmie od razu podpisuje się umowę
Ja w obecnej firmie kończę 31 lipca a nową zaczynam 1 sierpnia od razu zapraszali do podpisania

1

Zwykle podpisujesz od razu nową umowę albo list intencyjny, który chroni przed "rozmyśleniem się".

0

Pytam pod kątem takim czy pracodawcy maja w zwyczaju poczekać miesiąc na pracownika, aż minie wypowiedzenie.

0

Wartościowy pracownik zazwyczaj nie jest bezrobotny, tylko gdzieś pracuje. Więc jeśli pracodawca chce kogoś porządnego, a nie Januszy, to oczywiście że musi poczekać.

1

Ja miałam sytuacje, kiedy to potencjalni pracodawcy mówili, że oni będą sobie przygotowywać umowę, a ja już mogę złożyć wypowiedzenie. Nie zgodziłam się i wszystkim radzę podobnie. Jeśli firma podchodzi do sprawy poważnie, to powinna sama zadbać o jak najszybsze podpisanie umowy, zanim kandydat się rozmyśli.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0