Atos rekrutacja

0

Brał ktoś może udział w rekrutacji w firmie Atos i mógłby powiedzieć jak ona wygląda?

0

Masz na myśli akademię atosa? Czy bezpośrednio do pracy?

0

praca

0

Testy (4, na niby analityczne myslenie, algorytmy na kartce, język -java czy na co tam idziesz - i angol), potem rozmowa, czyli raczej standard.

0

Było to w 2014 roku. Wysłałem CV, odezwali się po kilku dniach. Pierwsza rozmowa z panią od HR, weryfikacja angielskiego. Po rozmowie zaproszenie na spotkanie. Rozmowa z managerem,kilka pytań na temat mojego doświadczenia, co chciałbym dalej robić itp. Dostałem później test do rozwiązania z linuksa i javy. Po całym procesie oddzwonili po dwóch tygodniach.

1

Byłem jakiś rok temu, jedna z najbardziej debilnych rozmów w moim życiu, nastawiona na triki, podchwytliwe pytania i domyślanie się, co autor ma na myśli. Do tego pytania ewoluowały w trakcie odpowiadania, więc na pytanie "Czym się różni null od undefined w JS?" odpowiedziałem źle, bo tak naprawdę okazało się pytaniem: "Czy wartość NULL w bazie danych zajmuje miejsce na dysku?". Do tej pory nie wiem, jak to się stało. Prowadzący sprawiali wrażenie, jakby byli szkoleni przez Gestapo (konkretnie przez Otto Flicka i Engelberta von Smallhausena).

Tylko Atos to duża firma, więc raczej warto byłoby wspomnieć o jakie miasto i stanowisko chodzi.

0

A wiecie jak wygląda u nich rekrutacja na praktyki letnie?

W ofercie ani słowa o angielskim, na stronie mają info, że przy rekrutacji jest to weryfikowane - pytanie czy praktyki też to obejmują?

PS: na jakie zarobki można na praktykach liczyć?

0

Na praktyki też wypada znać angielski :)

0

okolice do 2k, angol zawsze obowiązkowy w stopniu umożliwiającym swobodne korzystanie z dokumentacji. Po praktykach prawie zawsze oferują pracę.

0

Hej, przepraszam za odkopywanie wątku, ale również dostałem zaproszenie na testy do Akademii Atosa. Czy ktoś może był i może powiedzieć jak wygląda rozwiązywanie zadania algorytmicznego? Na co zwrócić uwagę (czy trzeba zaimplementować jakiś algorytm już opracowany ( np. bubble sort ), czy może zadanie wygląda jak na codility? ; czy implementację trzeba przedstawić jako pseudokod czy może w jakimś języku programowania)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0