praca w anglii jako php developer

0

Jestem zainteresowany pracą w anglii jako php devloper. Jak to jest właśnie z tym językiem - znam czytany bardzo dobrze tylko jest problem z mówienie, i angielskim akcentem. Jak to właśnie jest z językiem?

2

Jest dobrze.

0

Zastanawiam się czy wyjechać do anglii czy zostać w polsce (warszawa) jako php developer. Na jakie płace może liczyć osoba znająca php symfony html css javascript jquery z doświadczeniem 2 letnim?

0

UK excluding London average salary £25,000
Average salary in London £35,000
http://www.itjobswatch.co.uk/jobs/uk/junior%20developer.do
Zapłać za prywatne lekcje angielskiego, żeby poćwiczyć konwersacje, bo rozmowa o pracę będzie raczej po angielsku.

1

Witam

Akurat rok mija jak wyjechalem do Anglii (Londyn) z zamiarem niewyladowania na zmywaku. Pierwsze co w moim wypadku bylo najwazniejsze to zalozenia na start:

  • na poczatek bez cudow - lepiej cos mniejszego ale stalego, z sensownym dochodem, latwego w sensie posiadanych umiejetnosci (sama koniecznosc poslugiwania sie obcym jezykiem jest wystarczajaco meczaca zeby sie jeszcze meczyc praca)
  • praca w firmie gdzie jest szansa na rozwoj/awans
  • nie bac sie

Po miesiacu od przyjazdu dostalem prace w firmie obracajacej walutami przez internet jako front end developer za 35000 brutto rocznie (Co na reke daje jakies 2200 funtow miesiecznie). Od poczatku nastepnego miesiaca juz pracowalem. Firma dosc duza, open space (nienawidze: halas, niewlasciwa dla mnie temperatura itp.) ludzie super, zyczliwa menadzerka, praca latwa (bo tak postrzegam front end), po ponad pol roku pracy podwyzka.

PHP Developer w anglii niestety ma slabe "branie" jako ze tutaj korporacje wierza jedynie swietym gooru takim jak microsoft i ewentualnie google wiec zamiast php, c# i inne technologie microsoftu sa na topie. Do tego uzywaja w porownaniu z polska ogromne ilosci gotowych serwisow, programow, frameworkow i innego badziewia postrzeganego w polsce jako zbedny balast lub niepotrzebne wydawanie kasy, takich jak microsoft azzure, popularnym cmsem jest umbraco (w polsce prawie nieznane, ale szczesliwie darmowe), itp.. Dlatego raczej proponuje sie przebranzowic albo zostac front end developerem jak ja. Generalnie technologie open source, linux based sa tutaj niechetnie widziane, raczej w malych firemkach i nie sa postrzegane jako profesjonalne...

RK

Spinaczer: na sporo wiecej.

666piter: nie lepiej - niedawno skonczylem 44 lata i na wlasnej skorze sie przekonalem, ze to odgrywa role. Nieraz widzialem w oczach rekrutera dwa duze pytajniki w stylu: "To ten pan w ogóle wie jak sie wlacza komputer?"

W anglii tego problemu nie ma, w mojej grupie pracuja ludzie 30, 40 i 50 letni zas wiek nigdy nie stanowi czynnika branego pod uwage przy rekrutacji. Malo tego, tutaj doswiadczenie jest cenione i szanowane i wlasnie dlatego w moim wypadku dosc szybko dostalem spora podwyzke bo wczesniej zarabialem jak mniej doswiadczeni ludzie.

Desu: umowa o prace w anglii nazywana jest jak wszystkie inne umowy contractem. Firmy angielskie raczej nie szukaja ludzi do pracy zdalnej z polski z tego co wiem, bo tutaj jest wielka presja na osobiste widzenie sie. Ja osobiscie szukajac pracy zdalnej zawsze mialem problem na etapie zakonczenia rozmow telefonicznych/skypowych bo zawsze, kazda firma chciala sie spotkac osobiscie.
Co do przeliczens wynagrodzenia pecjalnie napisalem o tych 35000 i ile to daje netto zeby mozna bylo sobie policzyc ile zabieraja na podatki. W mojej ocenie niewiele. W sieci sa kalkulatory wynagrodzen dla UK na 2016 rok, bardzo dokladnie licza realne koszty oraz kwoty netto - w moim wyladku roznica miedzy kalkulatorem a realiami wynosi 3 funty.

Wielki Terrorysta - gratuluje 75k na dzien dobry - takie oferty zwykle dotycza programowania w C++ (najwyzsza jaka dostalem byla 120k rocznie) ale w mojej dziedzinie raczej nieosiagalne.

0

Podczepię się do tematu ze swoim pytaniem. Jak to jest jeżeli chodzi o prace zdalną z Polski?

  • jaka umowa jest zawierana? To się nazywa tak samo jak u nas, np. UoP/B2B?
  • jak wygląda sprawa wynagrodzenia - ile kradną? Jak tam średnio PHPowiec zarabia £27,500, to w przeliczeniu na PLN to wychodzi i tak 150 tyś, czyli 3x tyle, ale chyba nie jest tak kolorowo
    (jak palnąłem coś głupiego to sorry, ale nie znam się na tym)
0

Siedze w UK, trzeci miesiac, pierwsza praca tutaj, 75k brutto w polnocnej Anglii gdzie jest duzo taniej niz w Londynie.

Apropos Londynskich zarobkow, to trzeba uwzglednic lokalne koszty zycia, przykladowo, mieszkanie 1bed na polnocy Anglii to koszt 600..700 funtow miesiecznie + tax + media, w Londynie takie mieszkanie to 1200...1400 funtows miesiecznie + tax + media. Roznica to conajmniej 2x, pomnoz to przez 12 miesiecy i dodaj tax, oyster card, to trzeba doliczyc 10..15k brutto rocznie do wyplaty, zeby w portfelu zostalo tyle samo.

Mozesz probowac znaleŹĆ kontrakty, zakladasz LTD i szukasz ofert, przecietnie 3, 6, 12 miesiecy. Przecietnie stawki sa w granicach od 300 do 600 funtow netto dziennie, wielu Anglikow sobie chwali taka prace, chociaz musisz uwzglednic to, ze czasem bedzie przestoj w projektach.

Praca zdalna jest mozliwa, ale watpie zeby ktos od tak cie zatrudnil za dobra stawke bez wczesniejszego bezposredniego kontaktu.

1

@Desu Jak pracujesz w Polsce zdalnie dla nich, to zakładasz polską firmę, np. jednoosobową działalność gospodarczą i wystawiasz im faktury. Czyli nie interesuje cię jakie prawo jest w UK, tylko jakie jest w Polsce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1