Jak się teraz robi strony www? W praktyce

0

Krótko. Jak się teraz robi strony www? Stosuje się gotowe rozwiązania, edytuje Wordpressa czy może wszystko buduje się od 0? Chodzi mi o to jak robią to porządne firmy, albo szanowani freelancerzy, nie jacyś Janusze. Na co zwrócić uwagę zaczynając naukę webmasterki, a czym nie warto się przejmować?

2

Od zera to się pisze tylko jak jest ku temu powód, w pozostałych przypadkach używa się WP, Joomla, Drupal itd. albo frameworków i nie ma to związku z Janusz Softami albo niepoważnymi freelancerami. Wiele poważnych stron stoi na Drupalu, więc nie od zera.

1

Jak najszybciej

0

A właśnie jak to jest z CMS'ami? Niby jest Joomla, Drupal i trochę podobnych rozwiązań "podobnoszytychanamiarę", ale... Kogo bym nie zapytał - tylko Wordpress :)

1

Niby jest Joomla, Drupal i trochę podobnych rozwiązań "podobnoszytychanamiarę", ale... Kogo bym nie zapytał - tylko Wordpress :)

Spróbuj sobie popracować z jednym, drugim i trzecim i sam się przekonasz...

No dobra, gwoli sprawiedliwości z Joomli to korzystałam ostatnio w okolicach 2007-2009 roku, wiele mogło się zmienić od tamtego czasu.
Ale z drupalem miałam do czynienia całkiem niedawno i dalej jest toporny, powolny, nieintuicyjny, masakryczny do konfiguracji.

0

Wordpress jest najpopularniejszy jak widzisz. W myśl zasady

Jak najszybciej

0
byznesman napisał(a):

A właśnie jak to jest z CMS'ami? Niby jest Joomla, Drupal i trochę podobnych rozwiązań "podobnoszytychanamiarę", ale... Kogo bym nie zapytał - tylko Wordpress :)

To jest wszystko dobre, pod warunkiem że masz gotowe templatki, które pasują w potrzeby Twojego klienta. Spróbuj jednak ogarnąć kod takiego Wordpressa, Joomli albo Drupala, bo dla przykładu Twój klient zażyczy sobie coś niestandardowego a Ty musisz dopisać coś swojego albo musisz zakupić jakieś moduły. Czyż to nie na tym bazuje?

Przeglądam kod tego Wordpressa i nie wiem czy jest np. profiler, dzięki któremu miałbym jasno co i ile czasu się generuje i ile zużywa pamięci. Cache jest domyślnie na pewno zapisywane do plików, natomiast co w przypadku gdy musisz użyć czegoś innego niż Memcached albo Redis? Bo tu zakładam że jakieś moduły powinny być.

Idąc dalej, weźmy moduły do antiflood. Ciekawe czy istnieją jakieś moduły pod te CMS-y a jeżeli już to pod jakie drivery? Pewnie też albo musisz kupić, albo napisać własne i tu musisz takiego Wordpressa czy tam Joomla znać na wylot. Podobnie MongoDB. Są jakieś moduły?

Z frameworkami jest pod tym względem o niebo lepiej, kod jest bardziej czytelny i wszystko jest ładnie uporządkowane. No ale jak widać zastosowanie WP jest bardziej chyba opłacalne niż pisanie czegoś właściwie od początku na FW.

0

WP do wszystkiego sie nie nadaje to oczywiste, ale własne motywy czy pluginy można robić, chociaż nie zawsze warto, w niektórych kręgach popularny jest też Typo3

0

A co sądzicie o Typo3?

1

user image

0

Typo3 ma zarówno wady i zalety. Jeśli chodzi o zalety to podobnie do WP, a wady to przede wszystkim instalacja- nie jest wcale taka prosta. Dokumentacja techniczna jest tylko w języku angielskim, także lepiej żeby nam nie była zbyt często potrzebna. Wnioski mam takie,że jeśli masz dużo czasu i chcesz się tym bawić to Typo3 jest idealne

0

To jak już temat o stronach to z ciekawości zapytam: Są wśród Was osoby, które przyjmując zlecenia zmieniają technologie(czyt. backend/ framework) odpowiednio pod specyficzne wymagania?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1