Wybór języka do backendu

0

Cześć. Robiłem front-end pół roku(głownie AngularJS), chciałem teraz spróbować swoich sił w backendzie. Chciałbym wybrać język w którym przyjemnie się pisze backend oraz ma także inne zastosowania. Zależy mi na tym aby był dość popularny wśród pracodawców. Zastanawiam się miedzy Pythonem i Javą, ale nie wykluczam innych możliwości. Oczywiście zamierzam napisać coś w każdym z potencjalnych języków i porównać, ale zależy mi również na opiniach ludzi bardziej doświadczonych. Pozdrawiam.

6

naucz sie zarowno javy jak i pythona. java jest popularna i pracodajna, pythona po prostu warto umiec bo jest bardzo latwy i przyjemny.

2

Tak jak napisala @katelx. Ja aktualnie zmieniam technologie z php wlasnie na Jave, przy czym rowniz mam w planach nauke Pythona, bo wedlug mnie jest duzo przyjemniejszy jako jezyk skryptowy niz PHP. Zalezy tez gdzie chcesz pracowac, czy celujesz w startupy (Python), czy w korpo (Java)

0

RoR

1

Teraz trenduje Node.js z racji Twojego doświadczenia próg wejścia bardzo niski. Ja bym spróbował w tę stronę.

0

To ja dodam .Net - bo lubię ;-) i ogólnie jakieś frameworki JS, pełno teraz tego jest, znajomość JS przyda się zarówno we FE jak i BE. A pewnie trochę już JS znasz.

0

Ja za dużego doświadczenia nie mam, ale mnie bardzo podszedł do nauki Sinatra. Jest to mały framework działający na Ruby.

Jeśli chodzi o rynek pracy, to z tego co zauważyłem - przynajmniej w Łodzi - jest sporo ofert dla PHP.

0

PHP odrzucam raczej bo szukam języka która ma zastosowania także poza webdeveloperką. ;)

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi ;)

0

Ja bym polecił Pythona, bo bardzo przyjemnie łączy się go z Javascriptem na froncie.

1

.Net najlepszy. reszta sie nie umywa do niego

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0